Muzika pro dobrou věc

Fotografie: Jan Raus

„Politika by se neměla mísit do kultury,“ říká jeden z organizátorů charitativního koncertu, který se konal v sobotu 20. září ve strakonické sokolovně. „Naštěstí už tady několik let nebydlím, ale přijde mi, že jsou stále podobná omezení jako před pětadvaceti lety, kdy jsme tady odehráli svůj první koncert,“ pokračuje Jan Raus.

Patnáct strakonických kapel různého žánru i stáří podpořily nejen dobrou věc – výtěžek (23 069,–) jde na pomoc nemocné tříleté holčičce – ale zároveň koncert posloužil jako protest akce vůči vedení radnice. Ta pravidelně bezhlavě zakazuje nebo přinejmenším omezuje pořádání kulturních akcí pod širým nebem, především na strakonickém Podskalí, ale i na jiných místech města.

Více než roční situace je podpořena i více než tisícovkou podpisů v petici. Škodná v revíru, jak bravurně byl nazván sobotní koncert místními novináři, přilákala několik stovek lidí různého věku. Jestli se počínání strakonické radnice nějak změní alespoň po podzimních volbách, je i přesto ve hvězdách.

Více na: https://www.youtube.com/watch?… http://qcic.blog.cz/…rakach-dil-i