Fotografie: Převzato z Jcu.cz

Vladimír 518 na Pedáku!?

Vladimír 518, rapper-výtvarník-autor, který 4. 12. vystoupil na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity, aby poučil nejen budoucí učitele, ale i širší veřejnost o tom, co za lidi běhá tady venku v České republice.

Nová aula Pedáku v Dukelské ulici těžko zvládala nápor zájemců, z nichž někteří si snad mysleli, že jdou na koncert. Ten se ale nekonal, jelikož tamní audiotechnika měla tak významné zkreslení, že to Vladimír po pár slovech vzdal a jal se mluviti bez mikrofonu. Jeho slovům to neublížilo, ba naopak. Nechal zhasnout všechna světla, zřejmě aby se cítil jako na koncertě a posluchače začal plnit hodnotnými informacemi ze svých knih Kmeny a Kmeny 0.

alt Přednáška

Vladimír vyprávěl peprné příběhy, které stojí mezi řádky obou knih. Tři hlavní myšlenky, které se nesly celou přednáškou, lze formulovat takto: Čím starší fotka, tím lépe vystupuje příběh, který se v ní skrývá. Subkultura je cesta pryč, vede vás někam, kde je vám dobře. Všechny subkultury mají jedno společné. Je to ten fanatismus, víra, nadšení, zápal… Z takových lidí pak vyzařuje silná energie. Pokud se chcete dozvědět víc, napište Ježíškovi.

Velké díky patří organizátorům, studentům Václavovi a Barborám, kteří přivedli dalšího zajímavého člověka na Jihočeskou univerzitu.

alt Organizátoři: Václav Šindýlek, Barbora Stuhlová

Po přednášce Vladimír neotevřel diskuzi a všichni se vypařili jak pára nad hrncem. Zůstali jen organizátoři a lidé, co chtěli podepsat knihu, či pronést pár slov s velikánem české rapové scény, který se mění na sociologa.

alt Pozdrav