Fotografie: Klára Červená

Tak jako každý rok se i letos na Jihočeské univerzitě konal den otevřených dveří pro uchazeče o studium. Na co všechno se návštěvníci mohli těšit?

Každá fakulta si pro zájemce připravila stánky s informacemi či přednášky o různých oborech. Největší zájem byl o pedagogickou a filozofickou fakultu, naopak o fakultu rybářství a ochrany vod se mnoho lidí neucházelo.

Přestože k dostání byly i mapky kampusu, mnoho lidí bloudilo a nemohlo najít svou vytouženou fakultu. Sem tam se tak například v pavilonech přírodovědy ocitli i adepti na studium zdravotně sociální fakulty.

Největší příliv budoucích studentů se uskutečnil v brzkých ranních hodinách. Vypomáhající studenti univerzity měli opravdu plné ruce práce. Nejen že navigovali zájemce do správných učeben, poskytovali i rady ohledně přijímacích řízení, přihlášek o studium, daných fakult či o studiu samotném.

Letošní maturanty nejvíce zajímaly volnočasové aktivity, které se na JU dají provozovat. A že jich není zrovna málo. Zájemci byli nadšeni pestrou škálou tělocviků, které si zde za kredity mohou zapsat.

A mně již nezbývá nic jiného, než zájemcům o studium popřát hodně štěstí a chladnou hlavu u přijímacích řízení.

Autor: JU Magazín