MISS JU 2015 již zítra v ArtIGY!

Fotografie: Jiří Tvaroh

Ve středu 25. února v ArtIGY se bude konat již 3. ročník MISS JU. Na jaké disciplíny se hosté mohou těšit, kdo usedne v porotě a kam poputují peníze získané z finálového večera? Tohle a mnohem více nám prozradila již jediná organizátorka a studentka Ekonomické fakulty, Verča Hrabáčová.

Verčo, v jakém stadiu jsou přípravy? (v pondělí ráno, 23. 2.)
Přípravy jsou momentálně ve finální fázi, kdy nás s holkami čeká poslední nácvik choreografie a zkouška šatů včetně plavek. Je toho ještě hodně, co je třeba do středy zvládnout a zařídit, ale jako každý rok věřím, že se vše stihne (smích).

Na co se mohou hosté těšit, jaké budou letos disciplíny?
Po úspěšném zavedení volné disciplíny z minulého roku zůstává vše stejné. Při první disciplíně se děvčata představí v tematickém oblečení, které nebudu prozrazovat, následuje rozhovor, pak již zmíněná volná disciplína, plavky a společenské šaty.

alt

Kdo připravoval šaty pro letošní ročník – opět holky z pedáku?
Ano, krátké šaty pro druhou disciplínu, při které dívky budou zodpovídat otázky od poroty, jsou opět ušity studentkami Pedagogické fakulty, Lucií Jílkovou a Evou Kolářovou. Spolupráce se v minulém roce osvědčila, a tak v ní rádi pokračujeme i letos. To samé platí i u Šárky Žlábkové – 1. vicemiss JU 2013 a Miss Sympatie 2013, která letos podruhé šije plavky pro finalistky. Nesmím opomenout ani jedinečné společenské šaty od skvělého módního návrháře Lukáše Bartoně, v kterých se dívky ukážou na konci večera. (rozhovor s návrhářkami si můžete přečíst zde, pozn. red.)

Kolik stojí lístek a kde je možné jej zakoupit?
Lístek stojí 100 Kč a letos poprvé si mohou zájemci lístky zarezervovat na webových stránkách miss.jcu.cz. Dále budou probíhat předprodeje v menze, a to v pondělí a v úterý od 9:00 do 15:00.

Kdo bude letos v porotě, dostaví se i loňské vítězky?
V porotě tradičně usedne rektor Jihočeské univerzity, nebude chybět loňská vítězka Veronika Stýskalová, dále zástupci našich partnerů, kterým jsme vděční za spolupráci. Bude to Nikola Hájková z Hyundai Fischer, módní návrhář Lukáš Bartoň, Lenka Kotlárová ze Studia 21, ředitel Clarion Congress Hotelu Martin Štolka, zástupce ze Švagra a další…

alt

Zkoušela jsi odhadnout, kolik se letos dostaví lidí?
Netroufám si odhadovat (smích). Každopádně už teď je jisté, že finalistky mají velice pevné fanouškovské základny.

Kolik se přihlásilo studentek? Podle čeho jste hodnotili jejich postup do finále?
Studentek se v letošním roce přihlásilo o něco méně než minulý rok, přisuzuji to událostem, které se staly na jiných vysokých školách ve stejnojmenné soutěži. Lidé si bohužel nevšímají toho, že my tady na jihu se tuto soutěž snažíme dělat jinak, a to na úrovni. Přihlášené dívky hodnotíme dle krátkého osobního rozhovoru na castingu, podle celkového dojmu. Finální výběr pak bývá náročný, jelikož každá dívka má v sobě něco jiného, zajímavého.

Kolik peněz předpokládáte, že se letos vytěží a kam tyto peníze budou směřovat?
Nerada bych částku odhadovala. Záleží to především na divácích, kteří se přijdou na finále podívat, tedy hlavně kolik se jich přijde podívat a přispět na dobrou věc. Peníze tradičně poputují občanskému sdružení ŠVAGR z Písku, které pořádá celoročně výlety pro děti z dětských domovů.

alt

Je organizátorský tým sále stejný, nebo tuším správně, že nastala změna?
V organizačním týmu nastaly drobné změny. Jelikož kolega ukončil studium na univerzitě a v Budějovicích už netráví tolik času, pustila jsem se do organizace letos sama.

Wow, musí to být pro jednu osobu velice hektické. Co ti dalo při organizaci letos nejvíc zabrat?
Letos mi dalo nejvíc zabrat udělat si na samotnou organizaci čas. Pro jednoho člověka je to opravdu velmi náročné a skloubit to s prezenčním studiem a brigádami je často složité. Přála bych si mít na organizaci více času a tím více klidu a méně stresu.

Jak zvládáš time management, máš nějaké tipy?
Do příštího roku mám ještě určitě co zlepšovat. Jak už jsem zmínila, letos jsem do toho skočila po hlavě sama a myslela si, jak vše bude se zkušenostmi z minulých let v pohodě. Často právě s time managementem bojuji, ale jelikož se akce opravdu uskuteční, troufám si říct, že úspěšně. I přes slabší chvíle je třeba se překonat, stále se překonávat a největší odměnou pro mě je pak výsledek.

alt

Takže tě organizace MISS JU stále baví.

Organizace mně velice baví, určitě v ní chci pokračovat i v dalších letech. Věřím, že získané zkušenosti se mi v budoucnu budou hodit.

Čemu by ses, Verčo, chtěla věnovat v budoucnu?
V budoucnu bych se chtěla věnovat právě organizaci nejrůznějších akcí, ať už to budou maturitní plesy, svatby nebo firemní večírky. Toto jsem věděla už před Miss – ta mně v tom jen utvrdila.

Přejeme ti hodně štěstí a díky za tvůj čas.

Fotky z backstage, které vidíte v článku, vznikly ve Studiu 21 a finalistky jsou nalíčené od Lydie Kostkové.