Fotografie: Klára Červená

Univerzitní tým opět v akci

V úterý se ve Slaném konaly další Akademické hry v ledním hokeji. Přestože Jihočeská univerzita měla na začátku našlápnuto k vítězství, díky souhře náhod si nakonec postup nevybojovala.

Tým Jihočeské univerzity se stal horkým kandidátem na vítězství před pár týdny, kdy vyhrál Chebský pohár. Své prvenství však bohužel nedokázal obhájit.

JU x Pardubice

Do prvního utkání se Jihočeši pustili s vervou, Pardubice tak neměly téměř žádnou šanci. Už v prvních deseti minutách náš univerzitní tým vstřelil dva góly. Jako první skóroval jedenadvacetiletý Jan Fučík, asistenci si připsal Patrik Zayml. Ten za tento zápas dal ještě další asistenci a dokonce dva góly. Na jeden z nich mu v oslabení přihrál krásnou únikovou přihrávkou David Cifreund. Dalším skórujícím hráčem byl Adam Hájek. Štěstí se ale obrátilo v okamžiku, kdy byl zraněn Filip Čížek, který dostal hokejkou do obličeje tak silně, že musel být ošetřen. Tato nešťastná událost odstartovala celou lavinu nepříjemností. Největší ztrátou pro tým byla tržná rána lokte kapitána Richarda Heřmánka, který sice zápas dohrál, nicméně pohyblivost jeho ruky byla značně omezena. Po zápase se nechal taktéž ošetřit, jenže zranění bylo natolik velké a hluboké, že potřebovalo šití. Musel tedy navštívit místní nemocnici. Zápas skončil vítězně pro JU a to 5:3.

Jihočeská univerzita x Západočeská univerzita v Plzni

Po obědě se mužstvo bez Richarda Heřmánka vydalo proti Západočeské univerzitě. Drsná a tvrdá hra plzeňských hokejistů si nejen že vyžádala další dvě zranění, ale i neustálé dohady s rozhodčími. Jihočeská univerzita neustále dotahovala ZČU. Naším prvním skórujícím hráčem se stal Ivo Gallistl. Posledních pár minut utkání bylo velice vypjatých. V těchto momentech zafungoval Jakub Horáček, který se snažil tým vyburcovat. Naše mužstvo se pokoušelo zvrátit výsledek, což se mu bohužel nepodařilo, přestože Tomáš Mareš tečoval střelu Matěje Mayera a vstřelil gól. Přes to zápas skončil 3:2 pro ZČU. Euforii z prvního zápasu tak vystřídala pohřební nálada, která týmu rozhodně nepřidala.

JU x Univerzita HK

Poslední zápas se konal v půl čtvrté a pět minut. Proti Danielu Černému se do brány postavil Rudolf Bernart. Na univerzitním týmu JU se značně podepsala únava. Nepomohl ani Richard Heřmánek, který se vrátil již na konec předchozího zápasu a rozhodl se zbytek turnaje odehrát. Utkání skončilo stavem 4:0.

S lítostí musím konstatovat, že se budějovičtí hokejisté neprobojovali ze základní skupiny, což ovšem nevadí, neboť během celého turnaje vládla v kabině skvělá atmosféra a kluci drželi při sobě.

Našemu univerzitnímu týmu tedy přeji mnoho úspěchů v příštím roce.