Fotografie: Silesian Society For Solidarity

Mládežníci proti dezinformacím!

U Karviné proběhl další projekt s mezinárodní účastí, který se zaměřoval na boj proti dezinformacím, zdravý životní styl a sportovní vyžití mládeže z celého světa.

V datech 18. – 27. července se v Orlové uskutečnil výměnný mládežnický pobyt s názvem “Healthy youth against disinformation” (Zdravá mládež proti dezinformacím), na kterém se sešlo třicet mladých lidí z Česka, Polska, Srbska, Slovenska a Turecka, aby se vzdělávali v oblastech inkluzivních sportů, zdravého životního stylu a boje proti dezinformacím. Účastníci pobytu si měli možnost vyzkoušet mnoho nových sportů jako například Kinball, Ultimate Frisbee, Tag Rugby a další, které jsou vhodné pro hru ve smíšených týmech mužů a žen každého věku. Účastníci rovněž obdrželi mnoho tipů z oblasti zdravého životního stylu, naučili se využívat moderní technologie k tvorbě zdravých jídelníčků a udržení si zdravé tělesné váhy. 

V neposlední řadě se rovněž naučili rozpoznávat dezinformace a seznámili se s taktikami, které dezinformátoři používají. Během pobytu měli naši účastníci možnost poznat kulturu Karvinska a Ostravska, společně jsme navštívili Dolní oblast Vítkovice a zúčastnili jsme se exkurze vysokých pecí, také jsme navštívili město Karviná, ve kterém jsme na náměstí předvedli demonstraci hry Kinball.” Pobyt byl financován z programu Evropské Unie Erasmus+.

 

 

 

Autor: Silesian Society For Solidarity