Fotografie: Jan Laluch

Fotbalový turnaj JU ovládli Sedláci

Studentská unie Jihočeské univerzity, jež před pár dny oslavila v českobudějovickém klubu K2 své první výročí, uskutečnila k této příležitosti také sportovní událost – Fotbalový turnaj JU. Vítězný pohár pozvedli 17. listopadu kluci z týmu Sedláci, kteří jsou na svou trofej náležitě pyšní.

12 TÝMŮ, 3 SKUPINY, ALE JEN JEDEN… DJ

O účasti studentů na univerzitním turnaji nebyla nouze – kapacita přihlášených týmů byla naplněna během jediného dne. „I přesto, že počet zúčastněných týmů jsme dodatečně navýšili, museli jsme některé týmy z kapacitních důvodů odmítnout,“ komentuje veliký zájem Petr Klíma.

V turnaji se blýsklo celkem 12 týmů, které byly rozděleny do tří skupin. Vítězové skupin se spolu pak utkali o 1.-3. místo a o celkové 4.-6. místo bojovaly týmy, které se ve svých skupinách umístily na příčce druhé.

Finálová utkání byla vyrovnaná! Fanoušci (zejména vítězného týmu) hnali hráče dopředu a kluci šli až za hranici svých možností. I přesto se však ukázala jistota na kopačkách Sedláků, kteří porazili tým Archeo-pánů v poměru 7:1 a s týmem Pytlíků nakonec zvítězili 2:1.

alt Kapitán týmu Sedláci – Jiří Sedlák

A právě tyto boje přinesly Sedlákům vysněné vítězství!

„Celý turnaj jsme si užili, hrálo se v duchu fair play. První místo pro nás bylo velkým překvapením, jelikož konkurence byla opravdu vysoká,“ hodnotí turnaj kapitán vítězného sedláckého týmu Jiří Sedlák a dodává, že tajemství jejich nečekaného úspěchu spočívá především v jeho jedinečné schopnosti sestavit tak hvězdný tým.

V boji o druhé místo se střetly týmy Pytlíci a Archeo-páni. Hned na úvod se prezentoval krásnou střelou kapitán týmu Pytlíků Aleš Pelikán. Po velmi napínavém souboji ovšem Archeo-páni (v čele s kapitánem Pavlem Hegerem) podlehli 4:3 a pohár za 2. místo si tak odnesli Pytlíci.

12. místo – Copatutoje s kapitánem Tomášem Aulíkem

O hudební stránku se po celou dobu turnaje postaral univerzitou profláklý DJ Mistrgal (Václav Voska). Jeho songy ocenili zejména energičtí studenti Erasmu, kteří kromě fotbalových kousků předváděli v hale i své taneční kreace.

JIHOČESKÁ UNIVERZITNÍ FOTBALOVÁ LIGA

Tímto turnajem však fotbalové akce pořádané SUJU zdaleka nekončí! Další fotbalový turnaj se uskuteční v letním semestru. Organizátoři přichází i s novinkou v podobě historicky první fotbalové ligy na půdě Jihočeské univerzity.

alt logo

Studentská unie v čele s předsedou Petrem Klímou, jenž je i nositelem myšlenky založit na Univerzitě první fotbalovou ligu, plánuje odstartovat tuto fotbalovou senzaci začátkem příštího akademického roku. Jedním z důvodů, proč liga započne až za necelý rok, je i plánovaná rekonstrukce stávající haly H1 v ulici Na Sádkách.

„Ligové zápasy chceme uskutečnit ve večerních hodinách, kdy mají studenti čas. Všem fotbalovým nadšencům přinášíme výbornou příležitost k tomu, aby si mohli zasportovat a odreagovali se po náročných dnech ve škole,“ popisuje Petr motivy vzniku univerzitní ligy.

Šanci sestavit si svůj tým a přihlásit ho do Jihočeské univerzitní fotbalové ligy tak budou mít všichni studenti JU od zimního semestru 2016/17!

Autor: JU Magazín