Fotografie: archiv Volejbalového marathonu o pohár rektora univerzity

Volejbalový marathon: rekord byl pokořen

2015 minut. Přesně tak dlouho trval volejbalový marathon o pohár rektora univerzity. Atmosféra byla na jednu stranu uvolněná, protože turnaj si všichni přišli především užít, chvílemi však bylo cítit i mírné napětí. A komu rektor nakonec putovní pohár předal?

Skupina A

První zapískání zaznělo ve čtvrtek v půl šesté ráno. Na hřiště nastoupila skupina A v čele s All stars a Nezmar teamem. Nikdo nebyl nadšený, že musí hrát tak brzy, na druhou stranu měli splněno už v půl jedenácté. Tři z nich (Nezmar team, All stars a Geografi) si mohli oddychnout a v klidu se připravit na další zápasy, které se konaly až následující den.

Skupina B

Skupina B nastoupila v půl jedenácté. Musím uznat, že mužstva v této kategorii se do hry pustila s opravdovou vervou. Při posledním zápase mezi JBMNT a Marnou snahou byly nervy našponované k prasknutí, jelikož utkání bylo celou dobu nerozhodné. Nakonec se štěstěna přiklonila k JBMNT, a marná snaha Marné snahy nebyla zase až tak marná, protože i ta postoupila, i když z druhého místa. Do pavouka se navíc probojovali i Moc neumí – Tos.

Skupina C

Půl čtvrtá pomalu přinesla skupinu C. Díky propracovaným kostýmům se bylo opravdu na co dívat. Za zmínku stojí například Chulimanga či Dita a její tygři. Pokud máte zalíbení v mužích, kteří nosí legíny a kůži, museli jste si tuto skupinu užít. Zde se navíc představili i naši pasovští přátelé Smashing Bavarians, kteří nejednomu týmu zamotali hlavu a vypadalo to, že jsou horkými kandidáty na vítězství, jelikož postoupili z prvního místa. Jako druzí se umístili Vinaři a třetí místo patřilo Volleyball Evolution.

Skupina D

Kategorie D, která trvala od půl deváté do půl druhé ráno, přinesla dvě výborná mužstva, která se nakonec utkala o medailové pozice. Byly jimi Fight for your life a Bubáci z podpostele. Díky pozdním hodinám byl tento fakt naprosto neočekávaný. Společně s nimi dále pronikla i Dreamteamová rezerva.

Skupina E

Poslední oddíl E se odehrál velmi brzy. Únava hráčů byla sice znát, ale neměnila nic na jejich chuti si zabojovat. Pavouka dosáhli Bomberos, Repre a Sukničkáři, kteří si očividně šli pro medaile.

Finálový pavouk

Od půl sedmé se začal hrát již zmiňovaný finálový pavouk. Diváky čekal šok ve 12:40 hodin, kdy Smashing Bavarians, předpokládaní vítězové turnaje, prohráli s Bubáky. Semifinálové utkání mezi Fight for your life a JBMNT, kteří měli velkou fanouškovskou základnu, skončilo jejich porážkou. Přes prohru se však přenesli statečně a rozhodli se sledovat zbytek utkání. Ve druhém zápase Sukničkářům nepomohly ani jejich sukně, ani vítězný pokřik a utkání s Bubáky z podpostele pro ně skončilo nezdarem.

Nastala třináctiminutová pauza a ve 14:35 začalo finále mezi Fight for your life a Bubáky z podpostele. Finálový zápas sledoval dokonce i rektor Jihočeské univerzity. V hale téměř nikdo nedutal a bylo cítit napětí. Po půl hodině zápas skončil výhrou Bubáků z podpostele.

Vyhlášení výsledků

Po dalších několika málo minutách následovalo téměř bezchybné vystoupení mladých gymnastek, při kterém se divákům tajil dech, a vyhlášení výsledků. O třetí místo se tedy podělili JBMNT společně se Sukničkáři, druhé místo obsadili Fight for your life a vítězi turnaje se stali Bubáci z podpostele, kteří obdrželi pohár za první místo a putovní pohár z rukou samotného rektora. To ovšem nebylo všechno. Vyhlašovali se i ceny za nejlepší kostýmy. Třetí místo patřilo bezesporu Chulimanga, kteří dostali všechny do kolen nejen svými kostýmy, ale i šarmem a živočišností. Druhé místo patřilo Teamu Šáši Krustyho a na plné čáře zvítězili Šoóníci, kteří se nechali inspirovat pohádkou Ovečka Shaun.

Všem vítězům gratuluji. Myslím, že mohu mluvit za všechny a říci, že se velice těšíme na příští rok a další ročník volejbalového marathonu.