Vánoční Randál

Fotografie:

V úterý 17. 12. se v MC Fabrika konal Vánoční koncert projektu SBOR, BUĎaNEBO a Futrály. Kdo se nemohl hudebního večera zúčastnit, může si přečíst reportáž.

V úterý 17. prosince se v MC Fabrika uskutečnila akce s názvem Vánoční Randál. Ve 20:00 zahájilo hudební večer uskupení Projekt SBOR, ve kterém jsem měla tu čest taktéž vystoupit. Projekt SBOR vznikl na začátku letošního zimního semestru, první kompletní zkouška proběhla na začátku října. Sbor se zrodil na půdě Jihočeské univerzity Pedagogické fakulty. Jeho velení se chopili dva talentovaní mladí studenti, kteří mají svou kapelu a rozhodli se, že s pomocí ostatních studentů založí tento sbor. Mnohdy nebylo lehké domluvit zkoušky a nacvičit písničky. Ale o dva měsíce později jsme v kompletní sestavě stáli na pódiu v hudebním klubu Fabrika.

Jak hoši předesílali, koncert měl velmi krátké trvání. Mezi sedm písní, které jsme měli nacvičené, patřil například indiánský spirituál Helleluyan, nebo Rybova Česká mše vánoční. Do vystoupení jsme zapojili i pár nejznámějších koled. K našemu zpěvu se přidal i zbytek diváků a v klubu tak vznikla ta pravá vánoční atmosféra. Podařilo se nám vykouzlit všem úsměv na rtech a to, myslím si, bylo hlavním smyslem celého večera.

Folk-rock Jihočeské univerzity

Po nás na stage nastoupila kapela BUĎ&NEBO. Uskupení osmi studentů Jihočeské univerzity, kteří vystupují pátým rokem po klubech a festivalech. Svým folk-rockem pobavili všechny diváky. Jejich neotřelé texty a chytlavý styl hudby nadchl nejednoho posluchače. Kapela byla dokonce sehraná i v oblečení. Jejich vánoční čepičky dodaly vystoupení pravou vánoční atmosféru.

Vánoční Randál zakončila kapela Futrály, kterou jsem slyšela poprvé a musím říct, že jejich složení, styl i hudba jsou velmi zajímavé. Skupina má sedm členů, kteří společně studují na Přírodovědecké fakultě. Říkají, že nápad založit skupinu vznikl v hospodě, a tak si užívají svého hraní, i když koncertují teprve prvním rokem. Zaujalo mě jejich složení. V kapele totiž účinkuje jeden Němec a dokonce se objevuje i italská a španělská národnost. Texty jsou proto jak české, tak zahraniční, vlastní i převzaté. Různorodost této skupiny stojí určitě za povšimnutí.

Myslím, že předvánoční večer ve Fabrice se povedl a návštěvnost sedmdesáti platících je dobrá statistika a vizitka. Za Projekt SBOR všem děkuji za návštěvnost a oběma kapelám za skvělý hudební zážitek.