Fotografie: Václav Voska

Kolej VŠK Pedagog – luxusnější bydlení pro studenty?

Možná jste si už všimli, že v blízkosti kampusu vedle zastávky Vysokoškolské koleje vyrostla nová půlkruhová budova. Zmíněný objekt bude od března letošního roku sloužit jako luxusnější ubytovací zařízení pro studenty. Jak to na koleji Pedagog bude vypadat, jaká je kapacita a kdy se můžete ubytovat? To vše a mnohem více jsem pro vás zjistil, když mě touto budovou provázel jeden z majitelů Petr Boček.

Jak to na koleji Pedagog bude vypadat? Budova má devět pater. V každém patře se nachází osm ubytovacích jednotek, určené až pro čtyři osoby. Ke každé ubytovací jednotce patří oddělená toaleta, koupelna se sprchovým koutem a umyvadlem se zrcadlem, kuchyňský kout s lednicí a mrazákem, pohodlné postele včetně kvalitních matrací a hlavně dostatek úložného prostoru. V každém pokoji jsou i dostatečně velké vestavěné skříně. K dispozici budou pro každého studenta i indukční vařiče. V 8. a 9. patře pokoje vypadají trošku jinak – zde jsou pokoje pro jednu osobu a v 8. patře terasy. Další tři bytové jednotky připomínají 1+kk. Tyto mohou sloužit párům či dvěma až čtyřem studentům. Vybavení garsonek je podobné jako vybavení těch dvoupokojových. Pokoje jsou relativně hlukově izolované, vybavené plastovými izolačními okny, moderním a kvalitním nábytkem a kvalitními venkovními roletami. Kolej je vybavena luxusním nábytkem – každá postel má ortofixovou matraci pro správné tvarování zad, pěkné koupelny i s přípojkou na vlastní pračku, atd.

Důležitá informace pro kuřáky – na každém patře se nachází oddělená místnost, která je určená především kuřákům. Pokoje v 8. patře mají přístup na terasy. Na nich si studenti budou moci užít letního slunění, kouření, nebo klábosení se sousedem. Zároveň je odtud i nádherný výhled na celý kampus.

Vedle koleje je k dispozici parkoviště pro 29 aut. V přízemí jsou ještě dvě větší místnosti, které lze využít jako společenské, nebo zde vytvořit kolejní “klubík“, dále kolárna a místnost se třemi pračkami a sušičkami. Kolaudace budovy VŠK Pedagog již proběhla 29. ledna. Nyní probíhá dovoz a instalace nového nábytku. Od 1. března zde již budou moci bydlet první studenti. Celková kapacita kolejí je 232 osob.

A jaká bude cena bydlení na koleji Pedagog? Startovní ceny se budou pohybovat od 2.900,–Kč a výše (u garsonek 5.700,–Kč/osoba). Ceny se mohou zdát oproti ubytování na kolejích JU poněkud vyšší, ale věřte, že to za ten luxus a kvalitu stojí.

Bližší informace zájemci o ubytování naleznou na www.kolejepedagog.cz či mohou přijít na den otevřených dveří, který na koleji Pedagog proběhne ve středu 25.2.2015 od 14hod.