Fotografie: Klára Červená

Jihočeská univerzita se přenesla v čase!

Ne, nebylo to díky časové smyčce ani kouzlu. V pátek 13. února se totiž v Metropolu konal univerzitní ples ve stylu 20. a 30. let minulého století.

Gatsbyovské téma přilákalo spoustu návštěvníků. Všude se to jen hemžilo dámami i pány v kostýmech, což dotvářelo naprosto neskutečnou atmosféru.

Ples nejprve zahájili moderátoři a posléze i rektor univerzity. Následovalo předtančení a ukázka charlestonu v podání taneční skupiny Zig Zag. Charleston byl nejoblíbenějším tancem 20. let minulého století.

V této chvíli se však objevil problém. Na scénu se dostavil Metroklub Big Band a lidé začali tančit. Před sálem ale postávaly hloučky dam a slečen s komentáři, kde že jsou nějací muži, že by si také chtěly zatancovat. Opravdu, o mužích nebylo ani vidu, ani slechu, ples ovládlo něžné pohlaví. Celá situace se nezlepšila ani v průběhu večera.

V komorním sále, ve kterém to opravdu vypadalo, že se zastavil čas, si lidé mohli poslechnout hudební Swing Trio Avalon, které již vystupuje více jak 20 let. Zajímavostí je, že se skládá pouze z pedagogů.

V hlavním sále všechny doslova rozsekal Martin Chodúr a jeho kapela Mach5. Hluboký hlas tohoto ostravského rodáka nenechal chladným snad vůbec nikoho. Zvláště při písni Hallelujah od Leonarda Cohena všichni zatajovali dech.

Následovala přehlídka večerních šatů v podání nejkrásnějších dívek na univerzitě. Šest ze sedmi finalistek Miss JU předvádělo krásné večerní róby. Myslím, že v tuto chvíli si každý přišel na své.

Kolem půl dvanácté opět tanečníky oblažil svým umem Martin Chodúr a posléze i Metroklub Big Band, který hrál až do skončení plesu, do dvou hodin ráno.

Za mou osobu tomuto plesu nemohu organizačně vytknout vůbec nic. Myslím, že jsme si ho všichni užili.

Autor: JU Magazín