Fotografie: Andrea Smejkalová

Co se děje na budějovickém náměstí? Velikonoce se blíží!

Není tomu tak dávno, kdy jsme chodili na naše drahé budějovické náměstí na oblíbený punč a svařák v dobách vánočních. O pár měsíců později na stejném místě opět vyrostly stánky. Tentokrát jsou na řadě Jarní trhy. Na náměstí Přemysla Otakara II. od čtvrtka 10. dubna do soboty mohou místní obyvatelé či turisté zažít atmosféru blížících se Velikonoc, která obklopila celé náměstí a blízké okolí.

Velice originální zboží českých výrobců jako obvykle přiláká spoustu zvědavých očí, aby si prohlédly vše, co takové Jarní trhy mohou nabídnout. A že toho není málo! Sama jsem se vydala do terénu na průzkum. I přes nepřízeň počasí musím uznat, že všichni kolemjdoucí neodolali a zastavili se, aby si alespoň mohli prohlédnout, co že se to na tom náměstí děje a jestli právě pro ně není u stánků něco potřebného či něco jen tak pro radost.

Nevěděla jsem, kde mám vůbec začít, protože mé oči přitahovalo hned několik stánků najednou. Od krásných ručně malovaných hrnků, svíček, kabelek, korálků a dřevěných hraček až ke stánku s medovinou, trdelníkem a kandovaným ovocem. Mezi stánky nechyběly ani ty, kde prodejci nabízeli tradiční velikonoční předměty a krásné ručně vyrobené pomlázky. Pozornost skupinek dětí upoutaly stánky s hračkami, mladé slečny se zastavovaly u stánků s náušnicemi a ostatní neodolali a využili nabídky ochutnání kvalitních francouzských sýrů. Pro děti je k dispozici zábavný program v rámci dětských dílniček, řemeslníci dokonce ukazují své dovednosti naživo a je zajištěn též doprovodný program v podobě vystoupení kapel Dudlajda, Kameňáci a dále se během víkendu můžete těšit na vystoupení budějovických skupin Coutry Rebels a Gama.

Neváhejte a běžte podpořit budějovickou kulturu! Můžete si koupit něco na památku, poslechnout si dobrou hudbu a ještě se chutně občerstvit. Svátky se blíží, tak se vydejte pro kousek velikonoční atmosféry…