Fotografie: Zdroj: wpwide.com

14 důvodů, proč vyrazit na stáž do zahraničí

Naše generace – mladí, vysokoškoláci, svobodní, ambiciózní. Toužíme po zábavě a nezapomenutelných zážitcích. Rádi cestujeme a poznáváme nové země, zajímavé lidi. Ohledně našeho budoucího zaměstnání však máme často nejasné, nejisté, mlhavé představy. A naši potenciální zaměstnavatelé? Vyžadují hlavně praxi, a co si budeme nalhávat, pro většinu z nich je samozřejmostí také pecková angličtina. Jak skloubit zábavu s praxí a mít atraktivnější „CV-čko“? Odpověď je nasnadě - stáž v zahraničí. Jednou z možností, jak se na ni dostat, je prostřednictvím organizace AIESEC ČB, která pro studenty vysokých škol zajišťuje nejen pracovní, ale i kulturní stáže v zemích po celém světě.

Možná, že právě teď je ten správný čas otevřít si cestu do světa a objevit svůj talent! Máme pro vás 14 důvodů, proč byste na zahraniční stáž měli zaručeně vyrazit. Nechte se inspirovat.

1. Stáž za hranicemi je pro vás příležitostí, jak si rozšířit obzory. Možností vidět svět z jiného úhlu a poznat, kolik toho ve skutečnosti nabízí.

2. Naučíte se přijímat nové výzvy a zapracujete na svém osobním růstu. Poznáte novou kulturu, novou zemi, nejrůznější lidi. Odlišné myšlení a názory. A že si toho dnes firmy cení.

3. Vypilujete si svůj životopis. Vyzkoušíte si pohovor v angličtině. A třeba jednou, až vás díky vašemu vyšperkovanému CV pozve potenciální zaměstnavatel na pracovní pohovor, bude se vám tato zkušenost náramně hodit.

4. Na léto si nemusíte hledat žádné jazykové či další kurzy. Na zahraniční stáži si zdokonalíte své komunikační a jazykové dovednosti. Ať už chcete, či nechcete.

5. V rámci kulturní stáže můžete pracovat například v neziskovce, učit děti angličtinu nebo šířit evropskou kulturu na opačné části zeměkoule. Máte příležitost zjistit, co vám práce v oboru, který si vyberete, dokáže nabídnout. Do jaké míry vás bude bavit.

6. A možná, že právě na druhém konci světa zjistíte, že váš skrytý talent je v něčem úplně jiném.

7. Stáž v zahraničí pro vás může představovat i několik týdnů strávených v rozvojové zemi. Setkání s lidmi, kteří zažívají skutečné problémy. Šanci pomoci těm, kteří to doopravdy potřebují.

8. Najdete přátele z různých koutů světa a rozšíříte si tak portfólio zahraničních kamarádů, které jednou budete chtít navštívit.

alt

9. A až se jednoho krásného rána rozhodnete vydat opět kamsi do zahraničí, třeba to budou právě oni, jenž vám poskytnou přístřeší a stanou se vaším průvodcem.

10. Na zahraniční stáži se budete muset vypořádat s mnoha problémy – jazyková bariéra, cizí lidé, nová práce, jiné prostředí. Někdy se budete muset spolehnout zkrátka jen sami na sebe. Odvaho, vítej.

11. Budete inspirací pro druhé.

alt

12. Po stáži si do svého CV připíšete praxi v zahraničí. Dobrá brigáda nebo stáž, kterou si najdete doma, vám kolonku „praxe“ také zaplní. Avšak s životopisem bez zahraniční zkušenosti se při hledání práce u mezinárodních firem zřejmě příliš neblýsknete.

13. Už nebudete mít strach ze zahraničí. A né nadarmo se říká, že kdo se jednou vydá za hranice své rodné země, již se oné vášně v cestování nezbaví.

14. Léto 2015 si můžete už napořád zapamatovat jako „prázky na Taiwanu“, „stáž v Rumunsku“ anebo třeba „to léto v Sao Paulu“.

Zrodila se ve vás touha vyrazit nebo stále ještě stíhá výmluva výmluvu?

Zkuste to!

Zaregistrujte se na portálu www.nastaz.cz.

Zažijte něco nového!