Faktor Fest 2014

Fotografie: Nina Cibulková

3. září proběhl na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích oblíbený Faktor Fest. Kdo letos vystupoval? Jaký jiný program čekal na návštěvníky tohoto nabitého festivalu, který byl navíc zadarmo?

Na létu mě nejvíce baví letní festivaly a myslím, že nejsem sama! Když jsem se dozvěděla, že hned začátkem září pokračuje škála nekonečných festivalů, hned jsem věděla, že si tuto akci nenechám ujít.

Odpolední program, který probíhal od tří hodin, odstartovali následující kapely, skupiny a jednotlivci: Exhibice Lukáš Zimovčák Astrojax + YOYA, Dancing Crackers, Richard Nedvěd, En.Dru, Jelen, Všichni Svatí a NG dance crew. Tento bohatý program však vyvrcholil kolem 19:30, kdy na podium přišel očekávaný Xindl X se svou kapelou. Jedna z největších stage, které jsem v poslední době viděla, skvělé světelné efekty a známé songy jako Barbína, Štědrý večer nastal, Anděl, Chemie a V blbým věku, to vše vytvořilo skvělou atmosféru. S Xindlem X přijela i speciální dechová sekce, čímž bylo jejich vystoupení ještě živější a plné euforie.

alt

O hodinu a půl později se na stage vystřídali muzikanti i nástroje a za zvuků písní Malování, Rozárko, Dolsin nebo Plakala, už to rozjížděla parta hudebníků známých jako Divokej Bill. Myslím, že atmosféru, která visela okolo 22 hodiny ve vzduchu, nemusím popisovat. Známé a chytlavé písničky hýbaly se všemi přítomnými.

Kdo na Faktor Fest nepřišel, ochudil se o skvělý zážitek. Moderátoři nenechali nikoho nudit a celý program byl promyšlený a perfektně připravený. Klobouk dolů!