Den s Budějckou Drbnou

Fotografie: František Dolejš

Kapela Marathon vyhrála soutěž AdventStar! Jaké další kapely si zahrály spolu s ní? My jsme vyzpovídali kapelu Náhodný Výběr, která skončila na druhém místě! Vánoční atmosféra, dobrá nálada a zvuk kytar - to byla středa na budějckém náměstí!

17. prosince proběhl na náměstí Přemysla Otakara II. Den s Budějckou drbnou. Náplní odpoledního a večerního programu bylo vystoupení tří mladých, začínajících kapel, které vyhrály soutěž pořádanou Budějckou drbnou. První místo patřilo kapele Marathon. Tříčlenná mladá kapela v čele se zpívajícím bubeníkem z Dolního Bukovska to na náměstí parádně rozjela a rozpohybovala všechny přítomné. Zazněly i známé písně od kapely Wohnout nebo Tlustá Berta. Dále jsme slyšeli kapely Element, The Greens a Náhodný Výběr, s kterým jsme udělali rozhovor.

Jak dlouho fungujete jako kapela?

Jako kapela od roku 2012, v současné sestavě o rok méně.

Jak jste přišli na název skupiny?

S názvem to bylo opravdu složité. Chtěli jsme se přejmenovat, protože jsme hráli písně v češtině a měli jsme anglický název. Martin byl jediný zbývající zakládající člen, z původní tvorby se nehrálo už vůbec nic, a navíc se nám tehdejší název ani moc nelíbil. Asi půl roku jsme se tedy dohadovali o novém jménu, až jednou Ctirad přinesl další z návrhů, Víťu hned napadlo naše krásné logo a název byl na světě.

Jak vás napadlo se do soutěže Advent Star přihlásit?

Přišli jsme k tomu jako slepí k houslím. Jeden náš kamarád nám na tuto soutěž poslal odkaz s tím, jestli jí nechceme zkusit. Do soutěže jsme se přihlásili a díky fanouškům jsme si skutečně na náměstí mohli zahrát.

Co plánujete do budoucna?

V únoru jedeme do Plzně natáčet náš první videoklip k novému CD, Napadla mě melodie, na což se moc těšíme. V březnu chceme udělat křest již zmiňované desky. Pak taky makat, makat a ještě jednou makat. No a dále se chceme dostávat víc a víc do povědomí fanoušků a mít spoustu koncertů, prostě si dál půjdeme za svým cílem.

alt

Kde vás příště můžeme slyšet?

25. 12. zakončíme letošní rok u nás doma v soběslavském kulturáku koncertem se skupinou Extract. Tento koncert bude trochu odlišný od ostatních, jelikož tam s námi vystoupí smyčcové obsazení. Bude to takový předkřest našeho již zmiňovaného CD.

Co byste vzkázali všem, kteří vás přišli ve středu na náměstí podpořit?

Naši milí fanoušci, děkujeme vám za vaši podporu, ve středu jste byli super! Chceme, abyste věděli, že si vás moc vážíme! Budeme se na Vás těšit na dalších koncertech v roce 2015. Jsme rádi, že vás máme!

Kluci, díky za Váš čas. Přejeme hodně hudebních úspěchů!