Co na sebe na ples? Jedině pyžamo!

Fotografie: archiv kapely Bryčka

Valentýn je obvykle nejhorší svátek pro nezadané. Člověk si uvědomuje, že je sám víc, než by chtěl. Pokud se Vám ale v sobotu ani nechtělo převlékat z pyžama, nemuseli jste. Proč? Protože se konal již několikátý ročník pyžamového plesu.

Jestli jste se tedy rozhodli na poslední chvíli vyrazit do společnosti, nebyl to žádný problém. Stačilo přeběhnout jen z kolejí (pokud tedy bydlíte tady) na sídliště Šumava do kulturního domu Vltava. Sál i předsálí bylo plné tančících lidí v županech a pyžamech. A přiznejme si, spací úbory bývají pohodlné, tak kdo by v nich někdy nechtěl vyjít ven.

alt Kostýmy byly velice rozmanité

Pokud holdujete country muzice, kapela Bryčka, založená již v roce 1991 v Českých Budějovicích, by se Vám rozhodně trefila do vkusu. Přestože tento band již obměnil spoustu členů, stále si drží své příznivce.

Atmosféra byla více než uvolněná. Pivo teklo proudem, rum mizel rychlostí světla.

Originálnost kostýmů neznala hranic. Mohli jste zde potkat muže v dámských košilkách, paruky, noční čepičky, bačkory se slonem nebo dokonce plyšáky.

Koncem plesu převládla divokost nad hravostí a někteří účastníci opravdu usnuli buď na stole či dokonce na zemi. Proč by také ne. Pyžamo už na sobě měli.