Workshop A Cup of Style Academy - základy blogování

Fotografie: A Cup of Style

Co je to blogování? Myslím, že málokdo o tomto fenoménu dnešní doby nikdy neslyšel. Pomocí internetového blogu se můžeme realizovat, můžeme sdílet naše zážitky a poznatky. Pomocí blogu sdílíme náš život a už je na každém, jak moc se otevře. Jak je lehké blog založit, tak je těžké ho prosadit. V dnešní době blog vede kdekdo. Jsou blogy o kosmetice - beauty blogy, o lifestylu, o vaření a také o módě - fashion blogy. Ti, kteří patří k těm nejlepším, se blogováním mohou živit. K jedněm z nejúspěšnějších blogů na naší scéně je fashion blog A Cup of Style.

Když jsem se 28. prosince už minulého roku dozvěděla, že moje nejoblíbenější blogové duo u nás bude pořádat workshop, neváhala jsem a přihlásila se – místo jen pro 20 lidí a já byla mezi nimi. V tu chvíli jsem byla jedním z nejšťastnějších lidí na světě.

alt Dárek

Niky a Lucku z a Cup of Style mám moc ráda. Vím, je divné mít rád někoho, koho osobně neznáte, ale věřte, že to jde. Holky z a Cup of Style jsou dvě krásné sestry, které vedou primárně fashion blog a který je, troufám si říct, světové úrovni. Píší jak v češtině, tak v angličtině a jedna třetina z jejich sledovatelů pochází ze zahraničí. Lucka s Niky už dvakrát po sobě vyhrály Blogerku roku v kategorii fashion a to naprosto zaslouženě. Na jejich blogu převládají outfit posty; vždy publikují fotografie a popis oblečení. Dále píší o módních trendech a cestování. Jestli tento blog neznáte, musíte to napravit!

Workshop se konal 10.1. 2015 v pracovně Ženy s.r.o. na Karlínském náměstí v Praze. Vyrazila jsem z domova do Prahy už v půl 9, abych všechno v pohodě stihla. Chtěla jsem „Stylové šálky“ překvapit nějakým dárečkem, tak jsem jim v F&F koupila hrníčky.

alt Kostel

Metrem jsem dojela na Křižíkovu a pak podle navigace hledala místo konání. Naštěstí jsem to bez větších komplikací našla, což jsem byla opravdu ráda, protože jsem orientačně dosti neschopná.

Jelikož jsem měla čas, prošla jsem si okolí. Byl tam krásný kostel a celkově to tam bylo takové klidné, hezké.

Ve tři čtvrtě na jednu jsem konečně vyrazila do pracovny Ženy s.r.o. Hned mě holky přivítaly – nejdřív Lucka, pak Niky a nakonec se mi přestavil i Nikči velice sympatický přítel Jonáš.

alt quiche
alt Sneci

V pracovně byl připravený velký stůl s výborným jídlem a kolem něj židle. Maminka pořadatelek napekla výborné tvarohovo-jablečno-mandlové šneky a od nejlepší kamarádky holek, Silvy, jsme měly možnost ochutnat výborný quiche.

Ve třináct hodin přednáška začala, finally. Do tří hodin jsme absolvovaly teoretickou část, která byla moc zajímavá. Určitě mi to pomůže vylepšit můj začínající blog. Naučila jsem se například, že je dobré články přidávat v pravidelný čas a že je dobré komunikovat se čtenáři pomocí sociálních sítí. Také nám ukázaly, jak si založit a spravovat blog na portálu blogger. Holky nám poradily, které články jsou dle statistik nejčtenější a kterým bychom se měly vyvarovat.

alt Fotim

Od tří do pěti nás čekala praktická část. Díky společnosti Olympus jsme všechny dostaly k zapůjčení fotoaparáty Pen generation. Jsou krásné a krásně fotí. Co víc si můžeme přát?

Polovina z nás šla ven, zatímco polovina zůstala v ateliéru a fotila na terase.

Já jsem šla ven společně s mladší z blogerek – Niky. Fotily jsme u již zmiňovaného kostela a bylo to super. Zkoušely jsme si jednotlivé funkce foťáku. Co však bylo nejlepší? Že mám pár fotek vyfocených od samotné Niky. Je nutné říct, že je vidět opravdu rozdíl, když fotí někdo, kdo to umí. Z tohoto focení mám spoustu krásných fotek a trochu narcisticky musím říct, že se tam sobě líbím. :-)

alt Článek

Poslední částí workshopu bylo upravení fotky a napsání příspěvku. Upravovaly jsme fotky v online programu Picmonkey, který je přehledný a krásně se v něm dají upravovat vytvořené fotografie.

Nakonec jsme každá napsala příspěvek, který pak byl ohodnocen porotou.

alt A Cup of Style

První tři umístěné vyhrály ceny od ZOOTu, od Olympusu a od a Cup of Style.

Všechny jsme si odnesly tašku, ve které byly dva časopisy Elle, sleva na foťák Olympus Pen a sleva do ZOOTu.

A jak bych tento den shrnula? Byl to jeden z mých nejlepších dnů v poslední době. Potkala jsem úžasné lidi se stejným zájmem, jako mám já, blogováním. Naučila jsem se nové, užitečné věci a ochutnala jsem velmi dobré jídlo.

Holky pořádají ještě dva další workshopy, více se můžete dozvědět na a Cup of Style academy. Já si myslím, že alespoň na jeden ještě vyrazím.