Fotografie: Martin Hůlka

Vítáme prváky!

Pro všechny prváky, ale i ostatní studenty JU je jako již tradičně připraven bohatý program na první měsíc studia – říjen. Co nás čeká a nemine?

Vítání prváků JU

Letos to bude již 3. ročník týdenní akce (7.-13. října), která nabízí kulturní vyžití po celém městě všem, kteří se budou chtít zúčastnit, a prvákům především. Program očekávejte bohatý a velice ohleduplný k vaší peněžence – budete moct využít slevy na vstup do klubů, kin, lanového parku a to není rozhodně všechno. Pro bližší informace pečlivě sledujte FB a webové stránky akce. Bude to velké!

OrientAkční Express

Ve spolupráci s AIESECem se můžete těšit i na další OrientAkční Express, který se městem prožene 7. října. Krom možnosti poznat město a areál školy jsou pro první tři úspěšné týmy účastníků připraveny hodnotné ceny od sponzorů. Všichni pak obdrží účastnické diplomy jako vzpomínku na celé klání.

Jak se přidat? Do 6. října se přihlašte na stránkách AIESEC jako čtyřčlenný tým nebo samostatně (později budete rozřazeni podle studijních oborů). V den konání se pak dostavte 30 minut před třetí hodinou odpolední do prostoru před Akademickou knihovnou naproti rektorátu. Všechny týmy obdrží tajemnou obálku se zadáním úkolů a pak už bude jen na nich, se s nimi v co nejkratším čase poprat. Sebou si nezapomeňte přibrat fotoaparát nebo alespoň mobil s fotoaparátem a správnou soutěžní dravost.

t-music Back to school

Stejně jako minulý rok netrpělivě očekávejte open air hudební festival přímo v areálu kolejí JU. Opět zadarmo a s plnou parádou přijedou do Českých Budějovic kapely Evelynne, Discoballs, UDG a Horkýže Slíže. Poslechnout si muziku a vyřádit se můžete už 10. října od tří do deseti večer. Událost si můžete najít na FB i na webu. Tak nezapomeňte dorazit!

Kampus Ožije!

V rámci letního festivalu Město Ožije přichází jeho poslední pátý blok pod názvem Kampus Ožije. V areálu v Branišovské ulici na trávníku očekávejte stan s názvem CAFÉ HORKÝ PIVO. Ten bude od pondělí do středy 7.-9. října plnit roli hlavní infostanice pro nejen tuto, ale i další akce probíhající ve stejných dnech (Vítání prváků a OrientAkční Express).

Ochutnat zde budete moci v pohodlí univerzity kávu, pivo i kvalitní víno a rozličné horké nápoje. K dispozici bude pro příznivce zdravého pohybu i fotbalový turnaj, ping-pong, badminton a pro línější pétanque, šachy a deskové hry. Večer si užijete DJ´s nebo živou muziku, od desáté večerní promítání vybraného filmu a přes den se zaposlouchejte do zvuku starých dobrých gramofonových desek. K tomu všemu dostanete naservírované události z kultury a chystané akce v Českých Budějovicích. Akci najdete i na FB.

A co dál?

Pokud jste ani tak nenašli nic, co by vás nadchlo, pořád je tu program kin a klubů, který pravidelně shrnujeme v našem webovém kalendáři. Vyžití vám za všech okolností nabízí například jazz/blues Klub Highway 61, hudební klub Modrý dveře, kulturní klub Horká Vana, Café klub Slavie, diskotéka Lucerna a pak samozřejmě i Mighty bar Velbloud. Na libovolný film z bohaté nabídky se dá zajít buď do skromnějšího a levnějšího kina Kotva nebo přímo do většího a dražšího Multikina Cinestar, které je ze všech kin ve městě nejblíže kampusu. Pro klasičtěji založené studenty je tu pak Jihočeské divadlo. Tam všude na vás čeká zábava nejen po první týdny semestru, ale po celý rok. A nezapomeňte využít vaši ISIC kartu a pár kaček ušetřit!