Tip na výlet: Letová show dravců - Lovecký zámek Hluboká nad Vltavou

Fotografie: Nina Cibulková

Nevíte, kam se vypravit na výlet? ZOO Hluboká nad Vltavou je to správné místo pro příjemně strávený den!

Snad každý z nás byl alespoň jednou na výletě v ZOO. Tygři, medvědi, ptáci, ovce, oblíbené opice a další nekonečný výčet zvířat, která čekají ve svém výběhu na každodenní návštěvníky.

Moje dvě neteře a já jsme se vypravily do ZOO Hluboká nad Vltavou. Při příchodu do ZOO jsme dostaly leták na letovou show dravců a sov. Nemusely jsme se dlouho rozmýšlet, a když jsme prošly během dvou hodin všechny výběhy, terária, výstavy, zastavily se na dětském hřišti a u občerstvení, byl čas na letovou show dravců! Holky byly z nápadu nadšené, proto jsme se krátce před 13 hodinou usadily na lavičky a čekaly, co se bude dít.

Tým odborníků, který se skládal ze tří mužů, nás seznámil s historií sokolnictví a dozvěděly jsme se zajímavé informace o dravcích. Na ukázku měli pánové připravených asi 7 dravců. Výr, káně, luňák, sovice sněžná, orel skalní či krkavec nám předvedli, jak poslouchají své sokolníky. Každý měl své jméno a každý dravec dostal zaslouženou odměnu. Bylo vidět, že pánové mají k dravcům vřelý vztah. Například orla Kubu prý vycvičovali 4 roky. Nechyběly ani zajímavé příběhy spojené se životem mezi dravci.

Pánové dali prostor nejen dětem, které byly odvážné a nechaly si přelétnout dravce nad hlavami, ale i dospělým. Nakonec ještě pár fotek a všichni nadšeně tleskali trojici neostřílených sokolníků za představení. Více na: www.sokolnictvi.info. Neváhejte a vyrazte k Loveckému zámku Hluboká nad Vltavou na nevídanou letovou show!