The Pub otevřen v Českých Budějovicích

Fotografie: Vláďa Hrbek

Už je to nějaký pátek, co byla v Českých Budějovicích otevřena nová restaurace The Pub, ve které si můžete natočit pivo sami přímo u svého stolu. Možná jste tam ještě nestačili zavítat a právě pro vás máme novou recenzi!

Na začátek je třeba říci, že The Pub je síť restaurací plzeňského pivovaru a v České republice už bylo otevřeno celkem 12 restaurací nesoucích tento název. Jak je známo, české pivo milují i ve světě, a tak můžeme být hrdí, že další pobočky Pubu úspěšně fungují i v zahraničí. Konkrétně ve Vídni, Berlíně, Bukurešti a brzy bude otvíračka ještě v Košicích a v Bratislavě.

Vetřelec v městě Budvaru nebo příjemná změna?

V Českých Budějovicích je ale situace trošku jiná. Je to město s asi největší koncentrací hospod a hospůdek na kilometr čtvereční, kde se točí Budvar a tak by se tu mohla plzeňská hospoda cítit jako vetřelec nebo otloukánek. Podle mě je to ale naopak příjemná změna dát si jednou za čas také pořádně hořké pivo a nemám pochyb, že Pub si najde fanoušky i z řad zarytých Budějičáků.

Nesmíme totiž zapomenout, že Pub má to, co žádná jiná hospoda v Budějovicích nemá. Pivo si zde můžete natočit sami! A jak tedy návštěva probíhá? My jsme se rozhodli pro návštěvu hospůdky v úterý asi v 18 hodin, a tak se pro nás našel volný stůl i bez rezervace. Myslím ale, že o víkendu ve večerních hodinách bude rezervace nutností i přesto, že hospoda je poměrná veliká, dvoupodlažní.

Byli jsme usazeni k příjemnému masivnímu stolu ve sklípku, ale absence oken mi nijak nevadila, naopak to pěkně navodilo hospodskou atmosféru. Další, co mi rozhodně nechybělo, byl cigaretový kouř, restaurace je totiž nekuřácká, což jsme jako nekuřáci s radostí přivítali.

Pípa, co vám splní každé přání a svíčková jak od maminky

Za chvíli přicupitala sympatická servírka a pěkně nám vysvětlila, jak vlastně tu naleštěnou chromovou pípu na stole použít. Dá se říci, že pípa je doslova interaktivní. Nechybí jí barevná dotyková obrazovka, pomocí které si objednáte jídlo, zavoláte servírku, vyberete písničku v jukeboxu, ale hlavně si pivo sami natočíte. Obrazovka vám pak ukazuje, kolik už jich máte v sobě. Při velké společnosti je samozřejmostí, že každý má svůj účet, na který pije. Ovládání je naprosto jednoduché, zvládám ho i já a to občas nevím jak pustit rádio se třemi knoflíky.

Tak jsme nemeškali, točili pivo a objednávali. Jídlo bylo na stole za chvíli. Žebírka – masitá, šťavnatá. Svíčková jak má být, dokonce podávána s karlovarským knedlíkem, který toto jídlo posune do jiných dimenzí. Hamburger už jsem v Budějovicích viděla větší a ochutnala lepší. Křidýlka – na první pohled jsem se trošku zděsila, že jsou připálená, protože byla skoro černá, ale mýlka! Asi nejlepší křidýlka, která jsem kdy měla. Byla na nich spousta masa, dobře propečená, prostě luxusní.

„Na pětce mají o dvě piva víc, musíme je dohnat!

Pivo, které si točíte přímo z tanku, bylo také výborné, hořké, takové jaké má být. Nemusíte čekat, než někdo přijde, než si objednáte, než vám ho přinesou… Prostě si sami natočíte. Kolik chcete, s pěnou nebo bez, zkrátka tak, jak ho máte rádi. Má to i svá (příjemná) úskalí. Člověk sedí a neustále ho to svádí si natočit nové a pak zase další. Manažeři si také zřejmě uvědomili důležitý aspekt české povahy a to je soutěživost. Nad stolem visí obrovská televize, na které je neustále promítáno kolik má který stůl vypito piv a to nejen ve vaší restauraci, ale v celé republice! Takže to samozřejmě vybízí k různým sázkám, soutěžím a překonávaní rekordů. Je to příjemné zpestření, které udělá posezení s přáteli ještě zábavnější.

Cena vyšší, ale odpovídající kvalitě

Celý příběh zní jako pohádka, The Pub jako podnik snů. Jeden problém tady ovšem je. Návštěva Pubu nám pořádně provětrala naše studentské peněženky. Pivo stojí 39 korun. Pokud ale máte chuť popít už odpoledne a na pivo zajdete před šestou hodinou, budete ho mít za 31 korun. Za jídlo zaplatíte kolem 150 až 250 korun, dobrá alternativa je pak polední menu, které nestojí více než stokorunu. I přes vyšší ceny si The Pub vaší návštěvu jednou za čas určitě zaslouží.

Na závěr: Podělte se s námi do komentářů, jestli už jste také navštívili The Pub, jak se vám tam líbilo a jaké jsou vaše zkušenosti!