Fotografie: Glenn Miller orchestra / http://www.glenn-miller.de/t3/index.php?id=75&L=1

Oživlá legenda míří do Metropolu

V lednu letošního roku se do Českých Budějovic chystá opravdová hudební legenda – Glenn Miller orchestra. Proč se vyplatí vybrat kvůli ní své úspory a vyrazit za kulturou?

V rámci svého turné zavítá tato jazzová/swingová formace do několika českých měst a velkoměst a kromě Prahy, Ostravy, Brna nebo Plzně se jednou ze zastávek staly také dne 13. 1. 2014 naše domácí České Budějovice, konkrétně Dům kultury Metropol.

Krátce z dlouhé historie

Proč legenda? Původní orchestr vznikl již v roce 1938. Jeho zakladatel Glenn Miller byl sám úspěšný hudebník a i v konkurenci velkého množství podobných skupin se mu podařilo dosáhnout s tou svou velkého úspěchu. Když se v roce 1944 Glenn Miller doslova ztratil (jeho tělo se nikdy nenašlo) při své letecké cestě z Británie do Paříže nad kanálem La Manche, skončila i éra pravého Glenn Miller orchestra.

Jeho hudba ale překonala několik generací a to stále s velkými úspěchy, a tak byť již ne v původní sestavě, stále existuje Glenn Miller orchestra, hrající původní skladby svého historického předchůdce. Momentálně existují tři big bandy stejného jména – jeden americký, britský a evropský Glenn Miller orchestra pod vedením Wila Saldena, na který se můžeme těšit.

Stejně jako stále zní Smetanova Vltava, je možné i po tolika letech slyšet slavnou Chattanooga Choo Choo nebo Moonlight Serenade. Skladby veselé i romantické, které si zamilujete i přes jejich stáří. Budete až překvapeni, kolik vám toho řeknou a kdo ví, jestli je náhodou už dávno vlastně neznáte.

Kde sehnat vstupenky?

Vstupenky na akci jsou k mání na portálu TicketStream od 790 do 1490 korun. Je to určitě investice, která se v případě, že je právě tohle váš šálek kávy nebo čaje, zajisté vyplatí. A jako u každého koncertu kvalitního interpreta není možno jinak než vřele doporučit včasnou rezervaci dobrého místa. Nemuselo by na vás zbýt – přeci jen je to legenda.

Oficiální stránky evropského Glenn Miller orchestra
http://www.glenn-miller.de/t3/index.php?…
Rezervace vstupnek on-line možná zde na portálu TicketStream
http://www.ticketstream.cz/…s_by_session?…