Fotografie: Markéta Machová

Oslavte začátek semestru - třeba rovnou na univerzitě

Začíná nám nový akademický rok, ale co bychom to byli za studenty, kdybychom si ho neuměli taky trochu zpříjemnit?

Spolu s prvními přednáškami se na vás chystají také první kulturní akce zimního semestru. A netřeba začínat jen se škopkem v ruce zavření v hospodě. Ve městě, kde by chtěl bydlet každý, je vždy na výběr a ve „startovní týden“ zvlášť!

úterý-středa / ve studentském klubu K2 se opět rozehřejete na Welcome semestr party a to již 29.9. v úterý od devíti večer (https://www.facebook.com/…71747421574/), a pokud vám to nebude stačit, druhé kolo vás čeká ve stejný čas na stejném místě hned druhý den (https://www.facebook.com/…56053342645/)
středa / Univerzitní Votvírák již pátým rokem zahajuje výuku na Přírodovědecké fakultě, akce plná piva a univerzitních kapel a pro prváky jedno orosené zdarma za index, ostatní si můžou v pohodlí hned pod kolejemi popovídat o prázdninových zážitcích a nových drbech, startujeme ve středu 30.9. od 16 hodin v kampusu JU (https://www.facebook.com/…11574393294/)
úterý-středa / pro zvídavé studentíky chystá Akademická knihovna JU prohlídky všech více či méně tajných prostor celé budovy, nejbližší termíny jsou ve dnech 29. a 30.9., přesný čas omrkněte na webu (http://www.jcu.cz/…n-pro-prvaky)
pondělí / pokud chcete trochu poznat univerzitní město, příležitost dostanete o svátečním pondělí 28.9. spolu se zahájením Dne věží a rozhleden vás čeká pestrý kulturní program na náměstí Přemysla Otakara II. a výstup na věž samozřejmě nesmí chybět! (http://www.inbudejovice.cz/…ky-4-rocnik/)
pondělí, pátek-neděle / … a s tím jsou spojené i výjimečné prohlídky městské Vodárenské věže v Mánesově ulici a zdali nevíte, kde to je, je rozhodně na čase to v rámci této nezvyklé možnosti zjistit (http://www.inbudejovice.cz/…renske-veze/)
sobota / příjemné odreagování na víkend pak obstará Trh U Vrby v Riegrově ulici nedaleko od centra města směrem k trati, ale jenom pro ranní ptáčata – startuje od sedmi hodin a trvá do pravého poledne (http://www.trhuvrby.cz/)

Krom toho všeho se v sobotu ve Slavii ukáže a zahraje Jaksi Taksi (http://www.inbudejovice.cz/…jaksi-taksi/) a v nákupním centru IGY bude v úterý strašit Láďa Hruška (http://www.inbudejovice.cz/…ladi-hrusky/). Tu trochu meditace před začátkem maratonu šprtání vám zase poskytne Slavnostní mše svatá k zahájení akademického roku ve čtvrtek 1.10. v Katedrále sv. Mikuláše (https://www.jcu.cz/…mickeho-roku). A věřte, že i na nás z JU Magazínu někde na nějaké akci narazíte. Bez trochy kultury by přece nový semestr začít nemohl…

Autor: JU Magazín