Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

Fotografie: Nina Cibulková

Nevíte, kam vzít rodinu nebo přátele, kteří jsou u vás na prázdninách, na výlet? Táborské regionální muzeum čokolády a marcipánu je jasná volba! Co vše je tu k vidění??

Ve středečních dopoledních hodinách jsme se vydali na menší rodinný výlet. Ačkoli město Tábor leží jen kousek od našeho rodného města, o muzeu jsme se dozvěděli teprve nedávno. Naší návštěvy jsme nelitovali! Viděli jsme marcipánové exponáty, čokoládové sochy, pohádkové postavy, princezny, salónek módy, sochu na počest Jaromíra Jágra, historické výrobky,a to vše vyrobené z čokolády nebo marcipánu.

alt

Muzeum se skládá ze tří historickým domů a mapuje historii čokolády a její dovoz do Evropy. Zajímavé je, že prostor nenabízí jen pohled na kreativní a originální výrobky z oblíbené pochoutky, ale podává informace i o historii města Tábor. Originální bylo i to, že čokoládové postavy princezen a modelek byly oděny do šatů podle jednotlivých literárních a uměleckých stylů, jako je romantismus, baroko či novověk. Najdeme zde i kinosál, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o jednotlivých výrobcích a zároveň si odpočinout. Dole v suterénu se nachází obchod s čokoládovými výrobky, bonbony a dalšími pochoutkami.

Nejvíce nás ovšem zaujal pohádkový sklep, ve kterém jsme mohli nahlédnout do zákoutí pohádkového světa. Viděli jsme pohádkový les, pec baby Jagy, Bílou paní, trpaslíky a vrchol prohlídky představovalo peklo plné čertů. Atmosféra byla doslova kouzelná a měli jsme pocit, jako bychom byli v opravdovém pohádkovém světě. Ke každé pohádce nás provázel audio vypravěč.

alt

Nakonec jsme se vydali do dětské herny, kde měly děti prostor vyrobit si vlastní výrobky z marcipánu. Kdo má rád čokoládu, ať neváhá a vyrazí si užít kouzelné a zároveň vzdělávací odpoledne!