logo

Light Show - den poté

Za kolejemi proběhla skvělá akce, počasí se vydařilo, návštěvnost předčila všechna očekávání a show byla famozní. Ale není všechno tak růžové, jak se jeví na první pohled. Jsou tu i stinné stránky úspěchu...

Foto: Martin Hůlka

Hned v úvodu musím poznamenat, že včera to byla opravdu skvělá show. Kdo tu nebyl, o hodně přišel!

Přípravy na večer

Všechno začalo už dopoledne, když organizátoři začali budovat stage za kolejemi a chystat potřebné vybavení na večerní light show na koleji K3.

Celý den bylo moc krásně a snad i díky tomu se už od 5. hodiny začaly trousit skupinky studentů a usazovat se na trávníku vedle kolejí, aby měly dobrý výhled.

Když padla tma, show začala a bylo opravdu na co se dívat. Za doprovodu hitovek se rozzářila celá kolej v těch nejrůznějších barvách a vzorech. Tančící robot, pacman nebo jiné pixelové obrazce krásně vynikly ve tmě a doprovodné atmosféře.

Samotnou Light Show si můžete prohlédnout na Youtube

Show končí

Light Show zhasla kolem 22. hodiny. Teprve nyní začala ta nepříjemná část večera…

Je naprosto pochopitelné, že po tak dlouhé zimě se chce člověk během prvního slunečného dne pořádně uvolnit za pomoci alkoholu a odpočinout si.

Bohužel, ne každý účastník těchto akcí, má podobné úmysly.

Zloději na kolejích

Jistá partička si vybrala tuhle akci za výbornou příležitost, jak se dostat na koleje a projít všechny pokoje, které nejsou zamčené. Neuvěřitelná drzost, brát všude za kliku a zkoušet, které pokoje jsou zamčené a které ne.

Ty pokoje, které byly otevřené, protože si jejich obyvatelé zrovna odskočili, sprostě vykradli.

Je to smutné, ale zatím se ví o dvou ukradených mobilech, jednom notebooku a dámské kabelce. Uvidíme, kolik dalších okradených se ještě přihlásí…

Bordel kam se podíváš

Další nepříjemnou věcí, která se druhý den ráno vyjevila v celé své kráse, byl nepořádek.

Nepořádek, který zůstal po skončení show na louce, by se dal srovnat se skládkou. Většina studentů není ochotna udělat pár kroků, aby mohli vyhodit kelímek nebo lahev do kontejneru, který je doslova metr od nich. Stejně tak vyhození stolu z balkonu K1, se nedá nazvat jinak než devastací cizích věcí.

Buďme rádi za obětavé dobrovolníky, kteří pomohli uklidit tento nepořádek ještě před zahájením dalšího festivalu, který začíná v poledne. Nikomu by asi nebylo příjemné vyhýbat se střepům a prázdným kelímkům, když by si chtěl sednout na trávník nebo lavičku.

Nikdy to nebude dokonalé

Light Show samotná byla velice povedená a zábavná akce. Bohužel, přinesla s sebou i některé dosti nepříjemné věci, které budou majitele mrzet ještě dost dlouho ale tak to chodí.

Nemůžeme zanevřít na zábavu jenom proto, že se občas něco pokazí a nebo vymkne kontrole. Jinak by to byla přece nuda…

Další fotky z Light Show od Martina Malouška lze nalézt zde

Autoři fotek : Martin Hůlka, Martin Maloušek, František Dolejš

Martin Klíma

Oblíbené články

comments powered by Disqus