Fotografie: Silesian Society For Solidarity

Finanční gramotnost, základní pilíř v životě mladého člověka

Vyznáte se ve finanční gramotnosti? Pokud ne, rozhodně je potřeba tento nedostatek napravit. K tomu byl taktéž organizován mezinárodní projekt, na kterém se sešlo 30 účastníků z různých zemích a měli možnost o tomto tématu hovořit a vzdělávat se v Petrovicích u Karviné.

V datech 19. – 27.4.2022 se v Petrovicích u Karviné konala výměna mládeže “Money is no honey – a guide to sustainable entrepreneurship” (peníze nejsou med – průvodce udržitelným podnikáním) organizovaná naší neziskovou organizací Silesian Society For Solidarity.

Na výměně mládeže se sešlo celkem 30 mladých lidí z různých zemí. Mezi těmito zeměmi byli zastoupeni účastníci z Turecka, České Republiky, Polska, Portugalska, Litvy a Itálie. Společně jsme se vzdělávali v oblastech finanční gramotnosti, podnikání a udržitelnosti. Mladí lidé z různých koutů Evropy měli možnost navázat nová mezinárodní přátelství, poznat nové kultury a objevovat krásy Moravskoslezského kraje. Každý den byl připraven bohatý vzdělávací program a večer při kulturních nocích měli účastníci možnost prezentovat svoje země a představit je ostatním účastníkům. 

Projekt byl financován z programu Evropské Unie Erasmus+.  

 

Autor: JU Magazín