logo

Znovu zabíjel!

Další oběť sériového vraha, který řádí v nočních ulicích hlavního města. Zkrvavená silueta ženy leží bez života na holé zemi. Má podříznuté hrdlo a část orgánů je jí odebrána. Policie je naprosto bezradná!

Foto: Oficiální fotka Přízraku Londýna

Kdo se rozhodl zabíjet lehké děvy, které nabízejí rozkoš druhým, aby přežily?

Nebojte se. Žádný skutečný vrah nyní nezabíjí. Ale jako kdyby. V těchto dnech totiž proběhly v pražském divadle Hybernia čtyři veřejné generálky nového muzikálu Přízrak Londýna. Pod vedením režiséra a herce Lumíra Olšovského se ocitáme v londýnské čtvrti Whitechapel, kde v roce 1888 vraždil dodnes neznámý pachatel – asi polský kadeřník Kosminski (http://www.novinky.cz/…h-testy.html) – Jack Rozparovač (Jack the Ripper).

Příběh podle skutečné události s naprosto totožnou tématikou již jednou prkna pražských divadel oživil, a to v roce 2007 v divadle Kalich. Oproti předešlé verzi se zde ale dozvíme pravou totožnost vraha, ale to uběhne ještě mnoho brutálních vražd. Například Jack Rozparovač rozpáře prostitutku Jane v podání Ivany Gottové (alternuje Vanda Károlyi), která – POZOR – umí dobře hrát i zpívat (i když ji tak často samotnou zpívat dlouhý part neuslyšíme). Dostaneme se dokonce i do Buckinghamského paláce s královnou Viktorií, která zrovna slaví padesát let své vlády, a zažijeme především silné i slabší osudy pouličních žen na břehu řeky Temže.

Osobně musím říci, že pěvecky excelovala Michaela Nosková v roli Evelyn (alternace Martina Šnytová), Athina Langoska jako královna Viktorie (alternace Ilona Csáková), Dita Hořínková ztvárňující matku (alternace Jana Musilová) a company, které bylo skoro velmi dobře sehrané. Drobné chybky se tam vyskytly. Oproti tomu nevýraznými se stalí mužští představitelé, alespoň tedy po pěvecké stránce.

V naší republice je rok od roku přemuzikálováno. Ale co, alespoň máme širší výběr – ne vždy kvalitní – který občas něco zajímavého přinese. Třeba budeme za pár let vzpomínat i na krvavý londýnský přízrak a britské vlajky na zadních partiích dam na dvoře britské královny.

Premiéru si muzikál Přízrak Londýna odbude až příští středu, 11. března 2015.

Klikněte zde pro ukázku z muzikálu.

Josef Němec

Oblíbené články

comments powered by Disqus