Fotografie: Markéta Machová

Zadarmo do divadla?

Je to tak - Jihočeské divadlo opět vyhlašuje akci pro všechny studenty. Vyzvedni si kupón a máš dva lupeny na jakékoli představení zdarma!

Mladých lidí v kulturních zařízeních ubývá – filmy si všichni už dávno stahujeme a na klasické drama jsme zanevřeli. A právě proto přichází Jihočeské divadlo s akcí, která dává všem studentům možnost poznat kouzlo vystoupení na prknech, která znamenají svět.

Co mám dělat?

Stačí si do konce října zajít na pokladnu divadla (hlavní budova v ulici Dr. Stejskala na břehu Malše kus od centra, vchod je z boku od řeky) a zeptat se na kupóny pro studenty. Výměnou za údaje z ISIC karty dostanete skromný lísteček opravňující vás k výběru jednoho představení klasické činohry a jednoho muzikálu, baletu nebo opery. Vyzkoušet tedy můžete opravdu cokoli!

Jak rezervovat lístky?

Rezervaci lístků můžete provést přes internet přímo na webu divadla a lístky si poté vyzvednout opět na pokladně. Vybrat si můžete opravdu zcela libovolné představení a libovolné místo k sezení. Pak už stačí obléknout na sebe něco slušného, nezapomenout si svůj ISIC a můžete vyrazit za kulturou. A pozor – kupóny platí pouze na představení do konce prosince!

Studentské středy a další akce

A pokud vám dva večery v hledišti nebudou stačit, jsou tu pro vás po celý rok studentské středy, kdy vás lístek s ISIC kartou vyjde na pouhých 80 korun a navíc můžete zapomenout na přísný dress code, který divadla obvykle vyžadují. Program je nabitý – už 15.10. (nebo pak 5.11.) se můžete těšit na famózní groteskní thriller Blackout. Navíc nás 15.11. čeká Noc divadel, kdy si můžete užít sci-fi komedii Gulliver´s Trek opět za 80 korun, nebo můžete přijít už 22.10. na studentskou středu. V rámci Vítání prváků je pak ve čtvrtek 9.10. volný vstup na představení Sto roků prázdnin v Malém divadle.

Rozhodně tedy nemeškejte a vybírejte z programu na webu Jihočeského divadla, neboť i divadlo má pořád své kouzlo a je mnohem živější než televize!