Fotografie: vOrel

Univerzita má opět vlastní komiks

Byla to dlouhá doba ticha a konečně se na trávník naší univerzity vrací její komiksová podoba. Aneb kampus v jednoduchých čarách a s humorným nadhledem.

Jihočeská univerzita byla vždycky nejen institucí vědeckou, ale udržovala po celou svou existenci i jisté umělecké podhoubí. (Ostatně proto je tu i a nejen naše redakce.) A nebylo tomu tak dávno, co měla JU i vlastní komiks, načrtnutý Kohoutím Pařátem pod názvem Fakáč. Černobílé frky z prostředí Přírodovědecké fakulty se staly tamní malou kultovní záležitostí a dodnes je můžete najít na stálé webové adrese.

Po několika letech poklidného kulturního dřímání se nám ale podařilo vylovit dalšího bláznivého ptáka, který byl ochoten svým spárem něco načmárat. Říkáme mu stručně vOrel. Chvíli trvalo ho zpacifikovat, momentálně ho držíme pod sedativy a je krotký jako beránek. Jak to dopadne, to ví asi jenom Bůh, nicméně zvíře poctivě krmíme a naše škola mu dodává, doufejme, nevyčerpatelný zdroj inspirace, tak snad v dohledné době nepojde.

Univerzitní život nejen na PřF v papírové podobě můžete skrze své monitory sledovat na vOrlím tumblru a ty nejlepší čáranice najdete také na našem JUMáckém facebooku. A pokud nás a vOrla chcete obohatit o nové drby, které jeho opeřené ucho ještě nezaslechlo, ve vší (ne)anonymitě se nám můžete svěřit do našeho redakčního mailu. Třeba z toho zase naškrábe něco nového.

Pokusili jsme se pro vás vOrla také zvěčnit. Z výsledku máme ovšem poněkud smíšené pocity…

alt
Autor: JU Magazín