Strýčkova Zahrádka a Futrály zahráli v HW61

Fotografie: Katka Bílá

Promeškali jste ve středu koncert kapel UG Strýčkova Zahrádka a Futrály? Chcete vědět, jaká vládla atmosféra a zajímají vás, jak muzikanti odpověděli na naše zvídavé otázky? Čtěte!

Ve středu 8. října proběhl v hudebním klubu Highway 61 skvělý hudební večírek! Klub okolo půl deváté večer praskal ve švech, atmosféra se vyšplhala k bodu varu a my jsme s napětím čekali, co za songy nám naservíruje zajímavé hudební uskupení FutrálY. A čím je tato kapela tak zajímavá? Různé národnosti, ženy i muži, příčná flétna, česká i zahraniční hudba – tím vším si kapela získala obdiv všech fanoušků. UG Strýčkova Zahrádka to rozjela hned vzápětí. Sušická parta má na kontě několik odehraných koncertů, a dokonce nedávno spatřil světlo světa i jejich nový videoklip Jeffrey & Michael!

alt

Chcete se o těchto dvou kapelách dozvědět více?

Za kapelu Strýčkova Zahrádka odpovídal kytarista Tomáš Kotal (Kolouch) a za kapelu FutrálY Isabela Okřinová.

Jak bys charakterizoval(a) vaši kapelu?

Kolouch: Je těžký jakkoli charakterizovat naši kapelu. Rozhodně bych mohl použít celou paletu výrazů a nálepek a nalepit nám je na ksicht jako cejch. Jde o počin velmi proměnlivý, který nasává především mimozemské vlivy a ty promítá do zcela podivně krásných struktur.

Isabela: Jako nesourodou bandu lidí rozdílných povah i národností, které dohromady spojila vášeň pro muziku a dělání randálu a bordelu – to nám jde ze všeho nejlépe.

Jaký je váš největší úspěch?

Kolouch: Že jsme! A docela nám to jde! A jinak festivaly, Šumava rocks, Pilsner music fest, nějaký předskakování: Wohnout třeba, a pak především to, že držíme spolu.

Isabela: Za úspěchy se moc nehoníme, jsme ve své podstatě děsně stydlivá kapela, ale bylo nám rozhodně ctí si už dvakrát zahrát v klubu Highway 61.

Kdo je tvůj největší fanoušek, kdo tě nejvíce podporuje v muzice?

Kolouch: Největším fanouškem jsem si především sám. Každej muzikant je v nitru sebestřednej idiot a veškerý pózy okolo jsou jen lacinej kauf, jak prodat svou vlastní důležitost, chytře zaobalenou v krabičce skromnosti. HOUBY S OCTEM! A vedle toho všeho samozřejmě rodiče. Při vší úctě ke všem ostatním: „Kdo mi koupil první kytaru, co? Byla basová a krásně hnědá. To byl start. A za to díky. Mámě a tátovi, že mě poslali na brigádu a já si vydělal část obnosu na tu krásnou basu.“

Isabela: Všichni kamarádi, kteří mají odvahu přijít na koncert a vydržet až do jeho konce!

Kde najdeme vaše nahrávky, nebo videoklipy?

Kolouch: V tomhle směru Vás všechny nasměruju na soundcloud.com, youtube.com a samozřejmě fejzbuk, jelikož je třeba vědět, jak se věci mají! A rozhodně to čekujte, neboť je třeba zvýšit sledovanost dobrý muzice. A tu my rozhodně hrajeme!

Isabela:Něco málo se dá najít na youtube, jsou to všechno záznamy z našich koncertů. K tvorbě videoklipu ani vlastnímu nahrávání jsme se zatím nedopracovali.

Co chystáte do budoucna, na co se můžeme těšit?

Kolouch: Především čekáme, až se náš klávesista otřepe, abychom si mohli ťuknout sklenkou Tullamorky. Potom se vydáme na křest Ptákovy knihy 12.11, zahrajeme v Plzni 28.11, předskočíme UDG ve Slávii v ČB v prosinci, popijeme, potěšíme naše drahé polovičky a zavoláme Láďovi Plecitýmu, kož je to dobrej, nápaditej a pracovitej člověk a společně budeme vymýšlet nějaký čertoviny. Už teď ale můžu říct, že se budou dít velký věci! No a taky díky za tenhle rozhovor. Věřím, že někteří velmi vážní lidé si budou o nás myslet svoje. Dobře jim tak! A my, co ještě máme gule a humor, pojďme prostě jen tak pobejt na tomhle krásném místě! Díky, Nino, a zdar. BE UG!

Isabela: Už dlouhou dobu přemýšlíme o tom, že bychom se pokusili udělat nějaké nahrávky ve studiu. Tak snad se to třeba časem převede v realitu. Rádi bychom před Vánoci ještě uspořádali opět Vánoční randál – koncert spřátelených hudebních těles v klubu Fabrika.