Fotografie: Tomáš Jarolím

Půlmaratonské běhání

V sobotu 7. června se uzavřelo centrum Českých Budějovic a zavládla maratonská atmosféra. České Budějovice již potřetí hostily běžecký půlmaraton.

Zadýcháváte se při dobíhání MHD? Nebo rádi jezdíte na kole a ujet 20 km za hodinu vám přijde tak akorát?

alt Vítěz rodinného běhu

Tak teď si představte, že byste stejnou rychlostí běželi celý půlmaraton. Ano, nejspíš byste museli mít kořeny v Keni, protože právě vítěz, který uběhl 21 km za 1:00:09, je původem Keňan. Stejně tak ještě dalších šest nejrychlejších závodníků. Nejrychlejším Čechem byl Jan Kreisinger s časem 1:08:52.

Mezi ženami kralovala Etiopanka s celkově šestnáctým nejrychlejším časem 1:12:31. Z Češek se pod hodinu dvacet dostala Petra Pastorová.

alt

Kromě půlmaratonu se běžel také „dm rodinný běh“ na tříkilometrové trase. Tu suverénně ovládl a rekord na trase vytvořil Daniel Fekl z budějovického Fitness 14, s malým Daníkem v kočárku!

Mezi fotkami od Tomáše Jarolíma naleznete i další podivné běhající bytosti, jako byl mužík á la Skot v kiltu a maskou na hlavě (v tom vedru vynikající krytí), který běžel naboso, či partu bláznů z Fitness 14, kteří si v rámci půlmaratonu odběhli štafetu se štafetovým kolíkem v podobě fatboy-sedacího pytle na zádech (ještě jednou připomeňme, jaké bylo i v podvečer ten den vedro)…

alt

Atmosféra byla výborná, počasí co do stupňů Celsia více než nadprůměrné a všichni běžci (a nejen oni) jistě získali další skvělý běžecký zážitek do sbírky.

Zaběhli jste si také půlmaraton a chcete se podělit o své zážitky a skvělé časy? Napište nám do komentářů.

Autor: JU Magazín