Fotografie: JayMantri / from pixabay

Podzimní kino za hubičku

Za jeden film chtějí dnes v multikinech hříšné peníze - kdyby k tomu byl alespoň zadarmo popcorn! Tak co byste řekli na výborný film za málo peněz v malém kině?

Nerada platím skoro dvě stovky jen za to, že sedím v kině se čtyřmi sály, a tak kdykoli můžu, vyrážím do budějovické Kotvy. Kino za hubičku je totiž místní specialita, kdy dáte za vybrané nové filmy pouze 70 korun. A to už vám za tu cestu na zastávku Poliklinika Jih určitě stojí (kino najdete sotva pár kroků odtamtud). A co si pro vás říjnový program připravil? Tři báječné filmy, které nesmíte minout.

Ranhojič

Ve čtvrtek 16.10. je od 20:00 promítán film podle slavné knižní předlohy Noaha Gordona. Stejně jako například u filmu Zlatý kompas se jedná o ztvárnění pouze prvního dílu kompletní trilogie pod jménem Dynastie Coleů. Hlavním hrdinou filmu je, jak správně hádáte, ranhojič – respektive mladík Rob Cole, který má nadání vycítit v lidech přicházející smrt. Ten se dostane jako sirotek k potulnému ranhojiči a stává se tak postupně jeho učedníkem. V 11. století, kdy neexistovala téměř žádná lékařská péče, se Rob rozhodne přejít celou Evropu, aby mohl nastoupit do učení a stát se skutečným léčitelem.

Co vás čeká? Představte si sebe sami s přáním dostat se na 1. lékařskou fakultu UK – bude to asi stejně dramatické, ale o dost víc se zapotíte. Film slibuje velkolepé scény, příběh lásky i dobře známý fakt, že v poznání je nezměrná síla. Ve stopadesáti minutách strhující podívané, možná překvapivě německého původu, můžete vidět Bena Kingsleyho (Iron Man, Princ z Persie, Prokletý ostrov) a Stellana Skarsgårda (Nymfomanka, Avengers, Thor: Temný svět). Po premiéře v květnu letošního roku si film vysloužil 79 % na ČSFD, takže není co řešit – kino čeká!

Lucy

Pro příznivce epických hrdinek s podivnými rádoby vědecky podloženými schopnostmi tu máme film krátkého jména Lucy. Během chvíle se z této obyčejné, nijak chytré holky stává živý kufr na cenný materiál, který je třeba dopravit na místo určení. Jenže to se nepovede… Podle údajů „výzkumu“ využívá člověk pouze asi 10 % své mozkové kapacity, Lucy se však díky tomuto „neštěstí“ dostává ke stovce. Co bychom za to my studenti dali. Nebo to není zase až tak dobrý obchod? Nejspíš ne, protože se začnou dít opravdu šílené věci!

Čeká vás klasická americká řežba žánru sci-fi okořeněná novým nápadem. Jestli vám v poslední době chybí trocha akce a potřebujete si odpočinout od světa dlouhých přednášek ctihodných profesorů, zkuste to. V Kotvě tento film uvidíte ve čtvrtek 23.10. v 17:30 a za pouhých 90 minut vám před očima proletí Scarlet Johansson a Morgan Freeman v hlavních rolích.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Pro příznivce severských spisovatelů se ve čtvrtek 30.10. v 17:30 chystá filmová adaptace stejnojmenné knihy od Jonasse Jonassona. Stoletý stařík skutečně vyleze z okna, pak ale najde kufr plný peněz a nějak se to celé zvrtne. Jenže muž, který za svůj dlouhý život viděl kromě Stalina i Einsteina a Churchilla, díky své zálibě v explozích vynalezl atomovou bombu a vůbec zakusil opravdu leccos, to určitě všechno nějak zvládne. Ehm, nějak…

Můžete se těšit na šílenou švédskou komedii ve stylu Forresta Gumpa se dvěma dějovými liniemi – jak příběh současnosti, tak i staříkovy minulosti. Nudit se rozhodně nebudete, naopak mám po shlédnutí traileru obavu, zda to vydrží vaše bránice. Knihy se ostatně prodalo už daleko přes milion výtisků po celém světě. A pokud vám to nebude stačit, jistě oceníte zatím pouze knižní verzi druhého Jonassonova díla „Analfabetka, která uměla počítat“.

Zapomeňte pro jednou na školu a udělejte si večer čas. Na české titulky jste snad už zvyklí, trailery k filmům můžete zhlédnout na youtube – Ranhojič, Lucy, Stoletý stařík – a jestli jste už dostatečně navnaděni, uvidíme se v kině!