Fotografie: Lynxxi

Pocity z přehlídkového mola očima finalistky

Dvacetiletá studentka Ekonomické fakulty, oboru Řízení a ekonomika podniku, Andrea Kalců, není na akademické půdě ani půl roku a rovnou si zaběhla na přehlídková mola, kde skvěle reprezentovala nově nastoupené ročníky krásných mladých žen. Mladá studentka z Jihlavy si finále velice užívala a tuto zkušenost určitě doporučuje ostatním slečnám na naší univerzitě.

Kdo tě do soutěže přihlásil?

Do soutěže mě přihlásil můj kamarád, který si myslel, že bych mohla být v soutěži úspěšná. Z počátku jsem radostí nepřekypovala a opravdu jsem nebyla nadšená, ale nakonec jsem si řekla, proč to vlastně nezkusit.

Co během celého průběhu soutěže považuješ za nejlepší zážitek?

Nejvíce se mi líbila serióznost soutěže. Opravdu jsem si připadala jako v opravdové miss, ať už přístupem celého organizačního týmu, tak i oblečením, které jsme měly k dispozici. Bylo skvělé oblékat garderobu od návrháře Lukáše Bartoně, který nám šaty rozdělil podle vlastního vkusu.

alt Andrea Kalců

A naopak nějaká věc, která ti vadila?

Myslela jsem si, že v průběhu začne panovat určitá rivalita mezi finalistkami, ale díky bohu se tak nestalo. Naopak byla velice příjemná a milá atmosféra. Nakonec mi vadilo rychlé plynutí večera. Člověk se nestačil pomalu ani rozkoukat a už byl konec večera a všechny přípravy a obavy minulostí.

Chůze na jehlách – dělá problém?

Přeci jenom za sebou mám letos pár plesů, tudíž jsem měla možnost chůzi pilně trénovat. Podpatky jsem neměla zase tak vysoké, aby mi působily větší potíže. Ovšem tenisky jsou podle mého názoru lepší variantou.

Když se ohlédneme zpátky, uplynul týden od soutěže. Šla bys do toho znovu?

alt Andrea Kalců

Určitě to byla dobrá zkušenost, která se člověku jen tak nenaskytne v běžných denních situacích. Poznala jsem nové lidi a s ostatními finalistkami jsme se více seznámily. Ovšem jestli bych do toho měla jít znova, tak bych se velice rozmýšlela a nejspíš by nakonec bylo mé rozhodnutí záporné.

Jaký je tvůj názor na vítězku? Dle tvého názoru vyhrála zaslouženě či ne?

Za mě osobně si to Nadezhda rozhodně zasloužila. Přeci jenom jako jedna z mála má s modelingem předchozí zkušenosti, a tudíž na ní nebyla znát nervozita, ale naopak potěšení z dané situace. Já sama žádnou favoritku neměla. Všem nám to velice slušelo a snažily jsme se ze sebe vydat co nejvíce.

Volná disciplína a Single Ladies od Beyoncé – co tě vedlo k tomuto výběru?

Dříve jsem závodně tančila, tudíž jiná variant nepřipadala ani v úvahu. Tanec mě baví, tak proč ho neukázat, a zpěv není věc, ve které bych vynikala. Přemýšlela jsem, co tedy zatančit, a nakonec mě osvítila královna Beyoncé a její veliký hit. Je to živá píseň, na které jsem mohla ukázat svou dynamickou a veselou povahu. Trénink volné disciplíny mi zabral celý víkend.

alt Andrea Kalců

Doporučila bys soutěž někomu, tedy pokud by ses nechtěla pomstít?

Mstít bych se samozřejmě nikomu nechtěla, ale určitě kdo chce, ať to zkusí. Může tím jenom získat nové zkušenosti a přátele. A kdyby náhodou přišla výhra, tak to je jen třešnička na dortu. Přeci jenom být Miss JU by mohlo být určitě fajn, tak proč to nezkusit.

Byla to tvá první přehlídková zkušenost, hodláš nadále nějak pokračovat?

Rovnou mohu říci, že přehlídky nejsou nic pro mě. Moje výška není ideální pro přehlídková mola, ale focení bych se nebránila. Určitě bych ráda nasbírala zkušenosti ve focení, ale samozřejmě na prvním místě je škola a poté může přijít zábava. Focení by ovšem nebyla věc, které bych se chtěla věnovat naplno.

Jsi vlastně studentkou prvního ročníku u nás na Ekonomické fakultě. Co říkáš na město a školu?

Co jsem zatím měla možnost poznat město, tak hodnotím velice kladně. Je to sympatické městečko s příjemnými lidmi a noční život je tu také velice bohatý. Obor je velice zajímavý a je zde spousta poutavých předmětů, ale samozřejmě také ty méně přínosné. Na fakultě jsem měla možnost potkat spoustu nových lidí a to jsme teprve na začátku studia. Zkouškové bylo jedním velkým stresem. Celý semestr se v podstatě nic neděje a najednou to na vás vše vybafne, ale úspěšně jsem vše zvládla a mohu pokračovat do dalšího semestru.

alt Andrea Kalců

Ukořistila jsem si tě rovnou z uběhnutých kilometrů. Co ty, sport a zdravý životní styl?

Běhání opravdu zbožňuji. Snažím se běhat, co nejvíce to jen jde, takže buď každý den, nebo někdy obden. Ten pocit při a po běhání je skvělý. Člověk si protřídí myšlenky a vyčistí hlavu a ten pocit, když doběhnete upocení domů, je úžasný. Také si ráda zahraji tenis a momentálně mám zapsanou zumbu na katedře tělovýchovy. A strava? Občas jsou takové záchvěvy zdravého stravování, ale rychle to zase přejde. Hřešit je prostě potřeba.