Fotografie: Andrea Smejkalová

Kolej roku LIGHT SHOW: PARTY EDITION

V úterý 22. dubna proběhla akce Kolej roku LIGHT SHOW v areálu Jihočeské univerzity. Byli jste u toho?

Již třetím rokem proběhla mezi studenty oblíbená LIGHT SHOW. Tato akce pod širým nebem sklidila poprvé úspěch v Brně v roce 2012. Hlasování o titul Excelent Kolej roku následující rok proběhlo i v Českých Budějovicích a v hlavním městě. Letos tomu nebylo jinak!

Úžasné světelné kombinace tvarů a blikajících efektů přímo nutí ke zhlédnutí této zajímavé show. Světelné efekty instalované v oknech koleje K3 byly podkresleny známými a oblíbenými melodiemi, které dokonale ladily s tvary blikajících světel.

Celým večerem studenty provázel Kazma, který je známý nejen jako moderátor, ale i jako bloger. Na internetové televizi Stream.cz má svůj pořad s názvem Kazmova ONE MAN SHOW. O hudbu se staral DJ Rockstar, který měl pod palcem hudební afterparty. Dále je třeba zmínit crew P.I.W.O. Excelent kolej roku, Studenta.cz a AIESEC České Budějovice. Program začal asi okolo 17 hodiny, kdy celou show odstartovala rock-soulová pražská kapela Monna a štafetu následně převzala kapela El´brkas, rock´n´rollová kapela z Havlíčkova Brodu, která se postarala o kvalitní zábavu.

Už od zastávky Jihočeské univerzity se valily davy lidí. Všichni chtěli slyšet dobrou hudbu, koupit si osvěžující pivo a užít si pohodový večer, který se vydařil po všech stránkách včetně počasí. V areálu univerzity byl k dispozici fotbálek v obří velikosti, Red Bull stany a stánky s ovocným pivem, které studenti jistě ocenili. Jarní pohodu si plno studentů užívalo na dece za poslechu líbivých kytarových tónů.

Po setmění se již všechny oči netrpělivě upnuly na kolej K3 a čekaly na hlavní vrchol večera. Ačkoli mnoho studentů mělo názor, že loni se LIGHT SHOW vydařila lépe, téměř hodinová show opravdu stála za to. Novinkou totiž bylo promítací plátno, díky kterému měli všichni možnost vidět efekty v originálním a přehledném provedení.

Po desáté hodině večerní ovšem tento povedený večer zdaleka nekončil. Pokračování v podobě after party proběhlo v klubech Slavie a Highway 61. Světelné efekty si můžete zpětně prohlédnout na videu na internetové stránce http://www.kolejroku.cz/.

Teď je na vás, zda se právě budějovická kolej K3 stane Kolejí roku 2014. Hlasování probíhá již od 5. března a máte čas ještě do této neděle. Ve hře jsou báječné ceny v podobě piv Excelent Gambrinus a bagety Simply Fresh od Hamé.