Fotografie: Lynxxi

I Borat ví, že nejkrásnější dívky jsou v Česku a v Kazachstánu

Pokud někdo pochybuje o tom, že Češky patří mezi nejkrásnější ženy světa, rozhodně neměl minout vyhlášení Miss JU. Pojďte si připomenout jednu z nejvýznamnějších chvil letního semestru.

Celý večer se nesl v elegantním duchu. Elektrizující atmosféra přímo prýštila jak z děvčat, která se ucházela o korunku nejkrásnější dívky univerzity, tak z moderátora a biketrialového závodníka v jednom, Josefa Bigase.

Nejprve jste mohli zhlédnout zahájení a hned vzápětí úvodní disciplínu ve formě předtančení. Jednalo se tedy především o představení jednotlivých finalistek.

Dále se dívky předvedly v extravagantních šatech. Ovšem princip v další disciplíně spočíval v něčem úplně jiném. Jak jistě tušíte, jednalo se o rozhovor. Finalistky odpovídaly na otázky zaměřené více či méně na tělo, aby si porota a lidé v sále udělali představu o jejich vyjadřovacích schopnostech, názorech a myšlenkách.

Poklidnější atmosféru, která zavládla, následně rozbilo taneční vystoupení NG Dance Crew, které opravdu v sále rozproudilo krev.

Po osmé hodině přišla na řadu volná disciplína. Tu otevřeli Nadezhda Fursova a Mykhaylyshyn Bogdan Sergejovič v ukázce lidových tanců v krojích. Následovala Kateřina Slámová s mix dance a Lucie Dušková jako Kleopatra v Duetu s Fulvií. Andrea Kalců, Michaela Čurillová i Jana Procházková zvolily tanec, naopak Lucie Lorencová vsadila na párové cvičení.

Poté následovala promenáda v plavkách. Myslím, že především pánové si přišli na své.

Následně si moderátor Josef Bigas připravil biketrial a parkour show společně s Jakubem Hlinkou a Patrikem Veselým. Někdo by mohl namítat, že takovéto vystoupení se na Miss přeci jen nehodí, nicméně musím podotknout, že show se velmi povedla. Na druhou stranu biketrial se zdál poněkud dlouhým, což však bylo způsobeno tím, že dívky se musely pořádně připravit na poslední kategorii.

Poslední disciplínou byla promenáda ve večerních šatech. Velký úspěch vzbudily rudé šaty Nadezhdy Fursove nebo tmavě modrá róba s rozparkem Lucie Lorencové.

Vyhlášení výsledků přišlo na řadu ve 22:00. Samozřejmě se neobešlo bez organizátorky soutěže Veroniky Hrabáčové, loňské vítězky Veroniky Stýskalové, generálních partnerů či samotného rektora Jihočeské univerzity prof. Libora Grubhoffera.

Miss internet se stala jedenadvacetiletá Lucie Dušková, která studuje jak pedagogickou, tak filozofickou fakultu.

Druhou vicemiss se stala Lucie Lorencová, studentka prvního ročníku ekonomické fakulty.

Jako první vicemiss a zároveň miss sympatie byla vybrána dvacetiletá studentka ekonomické fakulty Michaela Čurillová.

Vítězkou se stala dvacetiletá dívka z Kazachstánu Nadezhda Fursova, která na Jihočeské univerzitě již druhým rokem studuje Pedagogickou fakultu.

Jistě Vás zajímá, kolik peněz se letos vybralo na občanské sdružení ŠVAGR, které pořádá integrační akce pro děti a mládež se zdravotním, mentálním a sociálním handicapem. Letos to bylo o něco méně než v předešlých letech a to sice 35 000 korun.

Vítězkám gratulujeme a těšíme se na další ročník této soutěže.