Hudební léto ve Slavii

Pokud nemáte o prázdninách zrovna moc co na práci a máte rádi hudbu, nemůže vás nepotěšit multižánrový hudební festival, který se chystá ve spolupráci s Café klubem Slavie.

Festival Central park Slavie si dává za cíl pokračovat v tradici festivalu Slavie Summer weeks – po několik týdnů dát možnost široké veřejnosti přímo v centru Českých Budějovic okusit rozličné hudební žánry, poslechnout si nejen místní umělce a užít si tak dlouhé letní večery. A to vše zadarmo díky podpoře Jihočeského kraje a města České Budějovice.

Celý program trvá od 17.7. až do 30.8. pod širým nebem na letní scéně KD Slavie (prostor mezi Jihočeským divadlem a Jihočeským muzeem), v případě nepřízně počasí se vystoupení přesouvají do Café klubu Slavie. Těšit se můžete na DJs, DnB, blues, folk, rock, jazz i pop. K vidění bude také audiovizuální scéna pod vedením domácí skupiny video-umělců Invert, která slibuje velice zajímavou podívanou.

Ze široké škály autorů můžeme vyzdvihnout třeba táborskou skupinu Take Death, třebíčskou disko-funky kapelu Disconnexion, folkové interprety Josefa Fojtu a Žofii Kabelkovou nebo Ukulele Troublemakers, kteří vás potěší cover verzemi písní od Michaela Jacksona, Beyonce, Beatles, Nirvany, Guns N´ Roses nebo Lennyho Kravitze upravenými právě pro nástroj ukulele. Každý večer bude po skončení programu následovat after party v Café klubu Slavie za symbolické vstupné.

Celý barvitý program si můžete projít na webových stránkách Café klubu Slavie a festival najdete i na facebooku. Tak pro sebe najděte to pravé ořechové a nezapomeňte dorazit!