Buskers fest 2013

Fotografie:

Do Českých Budějovic se chystá ojedinělý festival – nechte se také vytáhnout z pohodlí domova od televize a vyrazte do ulic za uměním!

Čtvrtek a pátek před koncem školního roku (27.-28.6.) budou patřit pouličním umělcům. Centrum města totiž zaplní BUSKERS FEST 2013. Jde o již třetí ročník tohoto festivalu, který si klade za cíl zpříjemnit alespoň na krátkou chvíli život všem kolemjdoucím a ukázat, že pouliční umění (jinak také busking) nejsou jen žebráci a zvláštní existence, kterým je radno se vyhýbat.

Co se chystá?

Letos se můžeme těšit skutečně na širokou škálu představení. K vidění budou na různých místech ve městě muzikanti, výtvarníci, divadelníci, básnící, akrobati, tanečníci i kejklíři, a to nejen z české, ale i zahraniční scény.

Program bude navíc nejen pestrý, ale také orientovaný na všechny věkové skupiny od nejmenších po studenty a i ty už dávno dospělé. Vy sami se navíc do programu můžete zapojit! Stačí jen vytáhnout zaprášenou kytaru a trochu kuráže a vyzkoušet si v ulicích, jaké to je být umělcem.

Kdy a kam zajít

Vstup na všechny akce je zdarma. A kde všude se budete moci zastavit? Jde o rozličná místa v centru města: Lannova třída (hudební vystoupení), park Na Sadech (hudba, perfomeři, kejklíři), Piaristické náměstí (divadelní scéna), Přemysla Otakara II. (živé sochy, artisti, kejklíři, výstavy, pouliční divadlo a další), před Jihočeským divadlem (literární scéna), na nábřeží (výtvarný workshop) a na Sokolském ostrově (scéna pro děti, hlavní stage a na ní také závěrečný páteční open air koncert). Program v ulicích bude probíhat zhruba od 14:00 do 18:00, stage na Sokolském ostrově pak bude v plném provozu ve čtvrtek od 18:00 a v pátek od 14:00 až do noci.

Vyběhněte tedy z vašich domovů a kolejí a přidejte se spolu se všemi účinkujícími k magické a ojedinělé show, na kterou zajisté jen tak nezapomenete!

Více informací a časový harmonogram na www.buskersfest.cz nebo na FB: https://www.facebook.com/buskersfest