logo

Plus size modelky aneb konec mírám 90/60/90?

Až příliš dlouho se drží na vrcholu štíhlá postava. Přišla snad konečně změna?Možná ano! Přišel čas tak zvaných plus size modelek, které se snaží ukázat, že oblé křivky mohou být zatraceně sexy. Mají naději na úspěch?

Foto: Kirsten Sykes

Stálý trend štíhlosti

Již po několik desítek let je v modelingu nejvíce zastoupena velmi štíhlá postava. Někdy se může zdát až chlapecká. Tento trend štíhlosti udávala v první polovině 60. let britská modelka Twiggy, která byla známá nejen svou až téměř chlapeckou postavou, ale i krátkými vlasy a velkýma očima. Roku 1966 se stala tato štíhlá dívka Tváří roku. Tento trend štíhlosti, který byl v té době hitem, se drží dle mého názoru dodnes. Mnoho dívek chce dosáhnout až přehnaně štíhlé postavy. Svůj podíl na tom mají samozřejmě masmédia, která nám před oči neustále předkládají hubené dívky. Nejen v reklamách, ale i videoklipech a na módních přehlídkách zahlédneme tyto štíhlé až vychrtlé dívky, které se stávají jakýmsi vzorem. Není divu, že chtějí pak všechny ženy a dívky vypadat jako tyto „vzory“.

Sex symbol Marylin Monroe

Ač tato poměrně nadaná zpěvačka a herečka neměla nikdy míry dnešních modelek, byla považována společně například s herečkou Brigitte Bardot za sex symbol 50. a 60. let 20. století. Oblé křivky, kterými se Marylin pyšnila, dávala ráda na odiv a muži ji zbožňovali. Marylin je sex symbolem dodnes a nikdo neřeší, že neměla míry 90–60–90, prostě byla, je a bude sexy.

Vychrtlé modelky versus plus size

Průměrná žena nosí velikost 38/40. Ve světě modelingu je ovšem na vrcholu mola vidět modelka nesoucí model velikosti 34, případně a to opravdu velmi zřídka, velikosti 36. Faktem je, že průměrná modelka váží o 23% méně než průměrná žena. Pokud průměrná žena není zastoupena v modelingu je jisté, že zde má minimální zastoupení i aktuálně poměrně medializovaná plus size modelka, která by měla ukázat, že i oblejší tvary může reprezentovat krásná žena, ač nenosící velikost 34 či 36. Šance, aby se prosadila i plus size modelka a byla takovým vzorem jako je hubená modelka je malá, ale může dát naději ženám, dívkám. Naději, že i oblé tvary mohou být krásné. Oblejší tvary mohou být sexy, a pokud žena ví, jak se obléknout, není o tom pochyb. Plus size modelky jsou sice poslední dobou velmi medializované a více na očích, ale stále nejsou vidět dost na to, abychom si uvědomili, že není třeba mít míry 90–60–90, abychom se považovaly za krásné.

Co říci závěrem? Není důležité, jestli máme pár kilo navíc nebo ne. Nejdůležitější je, aby se měl každý rád takový, jaký je a cítil se dobře, spokojený sám se sebou. :)

Kristýna Cihlářová

Oblíbené články

comments powered by Disqus